Elon Musk ve Joe Biden Neden Birbirini Çekemiyor?

 Elon Musk ve Joe Biden Neden Birbirini Çekemiyor?
Okunuyor Elon Musk ve Joe Biden Neden Birbirini Çekemiyor?

Teknoloji dünyasının en çok konuşulan isimlerinden, Tesla ve SpaceX’in CEO’su Elon Musk ile ABD Başkanı Joe Biden, her fırsatta birbirlerinden haz etmediklerini ortaya çıkaran paylaşımlarla gündeme geliyor. 

Peki bu iki ismin anlaşamamasının sebebi ne? Elektrikli araçlar, bu işin neresinde?

Biden’ın elektrikli araçları oldukça sevdiği, ülkede satılan araçların 2030’a kadar yarısının elektrikli olmasını istediği biliniyor. Ancak Biden, dünyanın önde gelen elektrikli otomobil üreticilerinden, Elon Musk’ın CEO’su olduğu Tesla’ya ilgi göstermiyor…

ABD Başkanı, aynı zamanda elektrikli otomobil alıcıları için vergi indirimi, şarj istasyonlarının artırılması ve devlet desteği de dahil olmak üzere birçok teşvikte bulunmuştu.

Bir Amerikan şirketi olan Tesla’ya Biden’ın ilgi göstermemesi sebebiyle Elon Musk ise bu durum karşısında Biden’a karşı hareket etmekten çekinmiyor.

Biden’ın elektrikli araçların faydalarından bu kadar çok bahsederken, Tesla hakkında neden çoğunlukla sessiz kaldığına dair ise kafalarda birçok soru var.

Bu durumun nedeni ise muhtelemen Birleşik Otomobil İşçileri sendikası.

NTV’nin CNN’den aktardığı habere göre, Birleşik Otomobil İşçileri sendikasını oluşturan işçilerin durumunun, endüstriyel anlamda elektrikli araçlara geçişte ne olacağı konusunda endişeler söz konusu.

Çünkü elektrikli araçlar daha az hareketli parçaya sahip ve montajı daha az işçilik gerektiriyor.

Otomotiv sektörü liderlerinden ‘Ford’ ise elektrikli araç yapmanın geleneksel bir araba yapmaktan yaklaşık yüzde 30 daha az emek gerektirdiğini tahmin ediyor.

Yorum Yap
Giriş Yap
Yazı Ekle