• Ana Sayfa
  • Haber
  • Oytun Erbaş’tan Eleştirilere Yanıt: ‘Beni Eleştirenlerin En Az Benim Kadar Makalesi Olmalı’

Oytun Erbaş’tan Eleştirilere Yanıt: ‘Beni Eleştirenlerin En Az Benim Kadar Makalesi Olmalı’

 Oytun Erbaş’tan Eleştirilere Yanıt: ‘Beni Eleştirenlerin En Az Benim Kadar Makalesi Olmalı’
Okunuyor Oytun Erbaş’tan Eleştirilere Yanıt: ‘Beni Eleştirenlerin En Az Benim Kadar Makalesi Olmalı’

Ailesinin pazarcı olduğunu belirterek ‘Bu hükümet olmasaydı akademisyen olamazdım’ diyen ancak babasının bankacı olduğu ortaya çıkan Doç. Dr. Oytun Erbaş yeni bir açıklama yaptı.

‘Ben dedemin yanında büyüdüm. Ödemiş’te benim pazarcı olduğumu herkes bilir’ diyen Erbaş, kendisini eleştirenler için ise ‘En az benim kadar makalesi, bilimsel başarısı olan insanlar olmalıdır.’ dedi.

‘Bana ‘pazarcıdan bilim adamı mı olur’ dediler. Halka anlaşılır şekilde açıklama yapıyorum, bu nedenle kıskanıyorlar. Biz Anadolu çocuğuyuz. Eğer bu hükümet olmasaydı bizim öğretim üyesi olma şansımız yoktu’ 

‘Türk insanına bir şey olmaz’ şeklindeki Kovid-19 öngörüsüyle hatırlanan Doç. Dr. Oytun Erbaş, bir röportaj esnasında kullandığı bu ifadeler nedeniyle bir kez daha sosyal medyada gündem olmuştu.

Babasının pazarcı değil bankacı olduğu yönünde çok sayıda paylaşım yapılan Erbaş yalancılıkla da suçlanmıştı. ????

“Ödemiş’te kime sorarsanız sorun benim pazarcı olduğumu herkes bilir” ????

Oytun Erbaş, paylaştığı videoda şunları söyledi:

‘Yine gündem olmuşuz. O programda zaten ‘Sökeliyim’ demedim. Herkes benim Ödemişli olduğumu biliyor. Ödemiş olsa ne olur Söke olsa ne olur? Öyle yazmışlar. Anadolu çocuğuyuz evet. Yıllardır, ortaokuldan beri pirinç satmış bir ailenin çocuğuyum, dedem esnaftır benim, pazarcıdır, dedemizin yanında büyüdük. Babam, doğrudur bankacıdır ama tayinler olduğu için Uşak’a gitti, Aydın’a gitti ben hep dedemin yanında Ödemiş’te kaldım, yanında büyüdüm. İlkokul, ortaokul ve liseyi Ödemiş’te okudum. Her hafta sonu pirinç sattım, hafta içi de patates sattım. Tıp fakültesinde 4. sınıfa kadar da pirinç satmaya devam ettim, gerçek bir esnafımdır. Üniversite sınavı günü de pazarcılık yapmaya devam etmişimdir. __Onun için benim hakkımda ‘Yok şöyleydi, babası şöyleydi’ onu bunu bırakın. Ödemiş’te kime sorarsanız sorun benim pazarcı olduğumu herkes bilir. Hatta bununla ilgili anılarım vardır. Tıp 4’teyken hastalar beni tanımıştır ‘Bu pirinç satıyor’ diye. Doktorlar ve diğer öğretim üyeleri de buna şaşmıştır ‘Ya bu adam nasıl pirinç satıyor, bu kadar başarılı bir adam’ diye. Konu bu. Dedem pirinççidir, ailem de esnaf bir ailedir. ‘Yok babası şöyleymiş de’ sallamışlar geçirmişler hemen. 

‘Yılbaşı kutlamayan, elinde kadeh gezdirmeyen tipleriz’

İkincisi çok baskı yediğimiz, çok mobbing yediğimiz doğrudur. Neden? Çünkü bazı şeylerimiz olmadığı için. O vesayet sistemini anlattım. Yılbaşı kutlamayan, elinde kadeh gezdirmeyen tipleriz. Kravat takmayız. Hatta öğretim üyesi gelir ‘Niye böyle giyiniyorsun?’ derdi, deney yaparken müdahale ederdi. Biz o müdahalelere yılmadık, canavar gibi bilim adamı olduk. Lütfen arkamızdan sallamayınız. 

‘Ya siz de bunları yapın ya da takdir edin’

Ya arkadaş, işiniz gücünüz yok mu sizin? Komedi olarak görüyorum bunları. Oytun Erbaş sonuna kadar Anadolu çocuğudur. İlim bilim yapmaya devam etmektedir ve dediğinin de her zaman arkasındadır. Beni eleştirenler en az benim kadar makalesi, bilimsel başarısı olan insanlar olmalıdır. Ege Tıp’ın okul ikincisi, TUS’ta 7 defa derece yapmış, yüzlerce yüzlerce makalesi olan adamımdır. Ya lütfen siz de bunları yapın ya da takdir edin.’

Yorum Yap
Giriş Yap
Yazı Ekle