2022’nin En Güzel Otomobili Açıklandı: Türkiye’ye de Geliyor

 2022’nin En Güzel Otomobili Açıklandı: Türkiye’ye de Geliyor
Okunuyor 2022’nin En Güzel Otomobili Açıklandı: Türkiye’ye de Geliyor

Fransız lüks otomobil üreticisi DS Automobiles’ın DS 4 modeli, 37. Uluslararası Otomobil Festivali jürisi tarafından yılın en güzeli ödülüne layık görüldü.

2022 Yılın En Güzel Otomobili ödülü, DS’nin son sekiz yıl içerisinde Uluslararası Otomobil Festivali etkinliğinden kazandığı yedinci ödül oldu.

DS Automobiles Tasarım Direktörü Thierry Metroz, konuyla ilgili açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

‘Yılın En Güzel Otomobili ödülü, DS 4’ü ortaya koyan tüm çalışanlarına verilmiş bir ödül. Çizim aşamasına geçmeden önce otomobilin teknik platformunu modellemek için mühendislerimizle iki yıl çalıştık. Tasarım sürecine geçtiğimizde, yeni bir konsept ortaya koymak için oldukça geniş bir hareket alanına sahip olduk.’

‘Benzersiz bir tasarıma sahip’

‘Geçtiğimiz yıl yine Uluslararası Otomobil Festivali tarafından ödüllendirilen DS AERO SPORT LOUNGE konseptinden ilham alan DS 4, şimdiye kadar görülmemiş orantılarıyla segmentinde benzersiz bir tasarıma sahip. Otomobilin tasarımı büyük jantlar üzerine yerleştirilmiş, atletik, fazlasıyla kaslı ve kompakt hatlar ile ifade ediliyor. Aerodinamik, verimli ve karizmatik bir yapıya sahip.’

DS Automobiles Türkiye tarafından geçtiğimiz ekim ayında yapılan açıklamada söz konusu modelin 2022’de Türkiye’de olacağı belirtilmişti.

DS 4’te 180 beygir gücündeki benzinli motora 110 beygirlik bir elektrik motoru eşlik ediyor.

Yorum Yap
Giriş Yap
Yazı Ekle