Galaxy S22’ye Çevreci Dokunuş! Amiral Gemisi Geri Dönüşümle Tamamlanacak

 Galaxy S22’ye Çevreci Dokunuş! Amiral Gemisi Geri Dönüşümle Tamamlanacak
Okunuyor Galaxy S22’ye Çevreci Dokunuş! Amiral Gemisi Geri Dönüşümle Tamamlanacak

Samsung’un lansmanına 2 gün kaldı ve Galaxy S22 serisi hakkında yeni bilgiler gelmeye devam ediyor. Teknik özellikleri ve tasarımı neredeyse netleşen Galaxy S22 serisinde geri dönüşümden faydalanılacağı ortaya çıktı.

Galaxy S22 serisi daha tanıtılmadan internetin en çok konuşulan akıllı telefonu oldu.

Neredeyse her gün Galaxy S22 serisi hakkında yeni bir bilgi sızdırıldı. İşlemcisi, ekranı kamerası, tasarımı derken son olarak kullanılacak malzemeler de netleşti. Samsung’un Galaxy S22 serisinde balık ağlarındaki plastikten yapılmış yeni bir malzeme kullanacağı sızdırıldı. Çevreci malzemeyi 9 Şubat tarihindeki Unpacked etkinliğiyle göreceğiz.

Okyanuslardaki plastik atıklar bu sayede bir nebze temizlenecek.

Samsung’un yeni malzemeyi ilk etapta Galaxy S22 serisinde kullanacağı ve sonrasında ise tüm ürün yelpazesine yayacağı belirtildi. Okyanuslardaki ağ atıklarından elde edilen yeni malzemenin telefonların hangi parçalarında kullanılacağı henüz netleşmedi.

Samsung, Birleşmiş Milletler Gıda ve Tarım Örgütü’nün her yıl 640.000 ton balık ağının okyanuslara atıldığını söyleyen bir raporuna atıfta bulunarak, “hayalet ağların” deniz yaşamı ve mercan resifleri için bir tehdit oluşturduğunu söyledi.

Şirket bir blog yazısında ‘Bu balık ağları, çevremizin hassas dengesini endişe verici bir oranda bozuyor. Bu ağları toplamak ve yeniden kullanmak, okyanuslarımızı temiz tutmanın yanı sıra gezegeni ve ortak geleceğimizi korumanın hayati ilk adımlarıdır’ yazdı.

Evet bu çok küçük bir adım olabilir ancak Samsung, ezeli rakibi Apple gibi çevre dostu olduğunu vurgulamaya çalışıyor.

Apple’da şarj aletlerini kutu içeriğinden çıkararak ve telefon kutularında plastikten vazgeçtiğini belirterek çevreci politikalara vurgu yapmıştı.

Samsung Unpacked etkinliği Çarşamba akşamı gerçekleşecek. Etkinliği canlı takip ederek gelişmeleri sizlerle paylaşacağız.

Yorum Yap
Giriş Yap
Yazı Ekle