• Ana Sayfa
  • Haber
  • Isparta Valisi Ömer Seymenoğlu Kimdir? Ömer Seymenoğlu Neden Görevden Alındı?

Isparta Valisi Ömer Seymenoğlu Kimdir? Ömer Seymenoğlu Neden Görevden Alındı?

 Isparta Valisi Ömer Seymenoğlu Kimdir? Ömer Seymenoğlu Neden Görevden Alındı?
Okunuyor Isparta Valisi Ömer Seymenoğlu Kimdir? Ömer Seymenoğlu Neden Görevden Alındı?

Yaşanan elektrik kesintisi ile gündeme gelen Isparta’da, vali Ömer Seymenoğlu’nun geçici olarak görevinden alındığı açıkladı. Koronavirüse yakalanan Ömer Seymenoğlu’nun yerine Merkez Valisi Osman Kaymak getirildi. İçişleri Bakanlığı’nın bu açıklaması sonrası Ömer Seymenoğlu’nun hayatı araştırılıyor. Peki, Ömer Seymenoğlu kimdir, kaç yaşında? İşte Ömer Seymenoğlu’nun merak edilen hayatı…

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Isparta’da günlerce süren elektrik kesintisinin sonuçlandığını açıklamıştı. Bu sabah saatlerinde ise Isparta için ilginç bir gelişme yaşandı. Isparta Valisi Ömer Seymenoğlu, geçici olarak görevden alındı.

Ömer Seymenoğlu Kimdir?

Ömer Seymenoğlu, 20 Mayıs 1965 tarihinde Trabzon, Sürmene’de doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini Sürmene’de tamamladıktan sonra 1987 yılında İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesinden mezun oldu.

‘Yeni Kamu Yönetimi Anlayışı ve İl Özel İdarelerine Yansımaları’ konulu teziyle yüksek lisans yaptı. Türkiye ve Ortadoğu Amme İdaresi Enstitüsü yayınları arasında ‘Türk Kamu Yönetiminde Teftiş ve İç Denetim’ adıyla 2013 yılında yayımlanan kitabın yazarları arasındadır. 1 yıl süreyle İngiltere’de, 6 ay süreyle Amerika Birleşik Devletleri’nde yabancı dil, işletme ve yüksek yöneticilik konularında eğitim aldı.

27 Haziran 1988 tarihinde Kaymakam adayı olarak Mülki İdare Amirliği hizmetine başladı. Gaziantep Kaymakam Adayı, Sürmene ilçesi Kaymakam Refiki, Çerkeş ve Ardeşen ilçeleri Kaymakam Vekili, Çeltikçi, Kangal, Çıldır ve Fındıklı İlçeleri Kaymakamı olarak görev yaptı.

18 Mayıs 2000 tarihinde Mülkiye Müfettişliğine, 22 Aralık 2000 tarihinde Mülkiye Başmüfettişliğine atandı.

14 Nisan 2015 tarihinde Mülkiye Teftiş Kurulu Başkan Yardımcısı olarak görevlendirildi. 10 Eylül 2016 tarihinden itibaren Mülkiye Teftiş Kurulu Başkanı olarak görev yaptı.

27 Ekim 2018 tarih ve 2018/202 saylı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Isparta Valisi olarak atanmıştı.

Yorum Yap
Giriş Yap
Yazı Ekle