• Ana Sayfa
  • Sinema
  • Onu da mı Tahmin Etmişler? The Simpsons Dizisi Mark Zuckerberg’in Metaverse Evrenini 11 Yıl Önce Göstermiş

Onu da mı Tahmin Etmişler? The Simpsons Dizisi Mark Zuckerberg’in Metaverse Evrenini 11 Yıl Önce Göstermiş

 Onu da mı Tahmin Etmişler? The Simpsons Dizisi Mark Zuckerberg’in Metaverse Evrenini 11 Yıl Önce Göstermiş
Okunuyor Onu da mı Tahmin Etmişler? The Simpsons Dizisi Mark Zuckerberg’in Metaverse Evrenini 11 Yıl Önce Göstermiş

Kehanetleriyle sık sık gündeme gelen The Simpsons dizisi bu defa da Mark Zuckerberg’in Metaverse evrenini konu alan bir bölümü ile gündeme geldi. Günümüzden tam 11 yıl önce yayınlanan bölüm, Metaverse ile neredeyse aynı!

Bildiğimiz üzere The Simpsons dizisi ‘kehanet’ denildiği zaman akla Baba Vanga’dan bile önce geliyor.

Yıllar önce yayınlanan bir bölümü ile günümüzde olan bir olayın rahatlıkla bağdaştırılabildiği The Simpsons dizisi yaratıcıları gerçek birer kahin mi bilemiyoruz ama geleceği öngörebilme yetenekleri epey yüksek.

Trump’un Amerikan başkanı olmasından tutun da Beyaz Saray’a yapılan saldırıya kadar pek çok şeyi tahmin eden dizi, şimdi de Mark Zuckerberg’in Metaverse dünyasını tahmin etti!

Dizinin 11 yıl önce yayınlanan 23. Sezon bölümü Holidays of Future Passed’i izleyen birçok izleyici, bu bölümde bahsi geçen sanal dünyanın Metaverse olduğuna inanıyor.

Dizinin bu bölümünde Lisa Simpsons, sanal bir dünyanın içine giriyor ve bildiğimiz dünyanın neredeyse aynısının çevrimiçi dünyada aktif hale geldiğini görüyor.

Bu bölümü izleyen pek çok sosyal medya kullanıcısı ‘The Simpsons, Metaverse’i 11 yıl önce bildi’ diye paylaşımlar yapıyor.

Çoğunluk dizinin yaratıcılarının doğru tahminde bulunduğunu iddia etse de elbette bu görüntüyü gerçekle bağdaştırmayanlar da var.

The Simpsons böyle bir şey olacağını tahmin mi etti yoksa diziyi izleyen Mark Zuckerberg bu fikri dizi yaratıcılarından mı çaldı bilmiyoruz ama The Simpsons kehanetlerine bir yenisi daha eklendi.

Bakalım The Simpsons gelecekte neyi doğru tahmin edecek?

Yorum Yap
Giriş Yap
Yazı Ekle