• Ana Sayfa
  • Haber
  • 7 Şubat Korona Tablosu Açıklandı! Türkiye’de Bugün Koronavirüs Vefat ve Vaka Sayısı Kaç Oldu?

7 Şubat Korona Tablosu Açıklandı! Türkiye’de Bugün Koronavirüs Vefat ve Vaka Sayısı Kaç Oldu?

 7 Şubat Korona Tablosu Açıklandı! Türkiye’de Bugün Koronavirüs Vefat ve Vaka Sayısı Kaç Oldu?
Okunuyor 7 Şubat Korona Tablosu Açıklandı! Türkiye’de Bugün Koronavirüs Vefat ve Vaka Sayısı Kaç Oldu?

Şubat ayının ikinci haftasında koronavirüs vaka sayıları vatandaşlar tarafından merak ediliyor. Türkiye ilk olarak 15 Mart 2020 yılında görülen koronavirüs vakası yayılarak devam ediyor. Bazı dönemlerde ve aşılama çalışmalarının hızlanmasıyla etkisini kaybeden koronavirüs yeni varyantların çıkmasıyla tekrardan artmaya başladı. Vatandaşlar ülkemizde koronavirüsün son durumunu koronavirüs tablosundan her gün takip ediyor. Son çıkan Omicron  varyantı  ise salgının hızla yayılmasına neden oldu. Peki 7 Şubat koronavirüs tablosu açıklandı mı? 7 Şubat koronavirüs vaka sayısı kaç oldu? Koronavirüs vefat sayısı kaç? İşte güncel koronavirüs tablosuna dair tüm detaylar…

Türkiye’de günlük koronavirüs verileri her gün Sağlık Bakanlığı tarafından vatandaşlarla paylaşılıyor. Birçok kişi 7 Şubat koronavirüs tablosunun açıklanıp açıklanmadığını merak ediyor. İşte 7 Şubat güncel vefat ve vaka sayısına dair son bilgiler…

7 Şubat Koronavirüs Tablosu Açıklandı mı? Vefat ve Vaka Sayısı Kaç Oldu?

Sağlık Bakanlığı, 7 Şubat Corona virüs tablosunu paylaştı. Açıklanan tabloya göre son 24 saatte yapılan 432 bin 131 testte 96 bin 514 vaka tespit edildi. Koronavirüs nedeniyle 236 kişi hayatını kaybederken, 83 bin 274 kişinin de tedavisi ve karantinası sona erdi.

7 Şubat Koronavirüs Tablosu

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, ‘Günlük Covid-19 Tablosunda yeni vaka sayısına dâhil olmak an meselesi. Hastalığı hafif geçirecek grupta yer aldığınızı düşünseniz de, bilmediğiniz bir tabloyla karşılaşabilirsiniz. Kendinizi korumaya çalışın. Yaşlılara ve kronik hastalara karşı dikkatli olun. Aşınızı yaptırın’ ifadelerini kullandı.

Dün Vaka ve Vefat Sayısı Kaç Oldu?

Sağlık Bakanlığı’nın açıkladığı ‘Günlük Kovid- 19 Tablosu’ 6 Şubat verilerine göre; son 24 saatte yapılan 412 bin 352 testte 87 bin 934 vaka tespit edildi. Koronavirüs nedeniyle 201 kişi hayatını kaybederken, 76 bin 552 kişinin de tedavisi ve karantinası sona erdi.

Yorum Yap
Giriş Yap
Yazı Ekle