• Ana Sayfa
  • Sinema
  • Aşkı ve Tutkuyu Her Sahnesinde Hissedeceksiniz: Sevgilinizle İzleyebileceğiniz En İyi Romantik Filmler

Aşkı ve Tutkuyu Her Sahnesinde Hissedeceksiniz: Sevgilinizle İzleyebileceğiniz En İyi Romantik Filmler

 Aşkı ve Tutkuyu Her Sahnesinde Hissedeceksiniz: Sevgilinizle İzleyebileceğiniz En İyi Romantik Filmler
Okunuyor Aşkı ve Tutkuyu Her Sahnesinde Hissedeceksiniz: Sevgilinizle İzleyebileceğiniz En İyi Romantik Filmler

’14 Şubat Sevgililer Günü’nde sevgilimle ne izlesem?’ diye kara kara düşünüyorsan doğru yerdesin! Çünkü sizin için en iyi romantik filmlerden oluşan harika bir film listesi hazırladık. Hem en çok izlenenilen romantik filmlerden hem de yeni aşk filmlerinden oluşan bu listede yok yok! 

Hazırsanız, aşkı ve tutkuyu her sahnesinde buram buram hissedeceğiniz, sevgiliyle izlemelik film önerileri listemize geçelim. ????

20. Suyun Sesi // The Shape of Water (2017)

IMDb: 7.3

Özet: Elisa, Baltimore’da gizli ve yüksek güvenlikli bir devlet laboratuvarında temizlikçi olarak çalışan dilsiz ve yalnız bir kadındır. Laboratuvarın gizli sırrını keşfettiğinde ise hayatı sonsuza dek değişir. Su tankında yaşayan bir yaratık bulan Elisa, yeni arkadaşıyla benzersiz bir bağ kurar. Ancak kısa bir süre sonra kaderinin bir hükümet ajanının elinde olduğunu öğrenir.

Oyuncular: Sally Hawkins, Octavia Spencer, Michael Shannon

Yönetmen: Guillermo del Toro

19. Phantom Thread (2017)

IMDb: 7.5

Özet: Ünlü terzi Reynolds Woodcock ve kız kardeşi Cyril, 1950’lerin Londra’sında ingiliz modasının tam ortasındadırlar. İkili, kraliyet ailesi mensuplarını, film yıldızlarını, mirasçıları, sosyeteleri ve debutantları giydiriyorlardır. Diğer taraftan ise kadınlar Woodcock’un hayatında gelir ve gider. Onun adeta müzmin bir bekarlığı vardır taa ki Alma hayatına girene kadar…

Oyuncular: Vicky Krieps, Daniel Day-Lewis, Lesley Manville

Yönetmen: Paul Thomas Anderson

18. Mavi En Sıcak Renktir // La vie d’Adèle (2013)

IMDb: 7.7

Özet: Adele, bir gün Emma’yı görünce o an hayatının değişeceğini fark etmiştir. Ancak kimlik arayışında olan Adele ne kendisiyle ne ailesiyle ne de içinde bulunduğu bu absürt dünyayla barışamaz.

Oyuncular: Léa Seydoux, Adèle Exarchopoulos, Salim Kechiouche

Yönetmen: Abdellatif Kechiche

17. Aynı Yıldızın Altında // The Fault in Our Stars (2014)

IMDb: 7.7

Özet: Kanser hastası olan Hazel Grace Lancaster, kanser destek grubundan bir genç olan Gus Waters ile tanışır ve aşık olur. Hazel, Gus’ın onu gerçekten anladığını düşünür. Aynı zevklere sahip olan ikili, birlikte çok güzel zaman geçiriyordur. Gus bir yazarla tanışmak için davet aldığında, Hazel ile ‘kısa’ hayatlarının macerasına atılırlar.

Oyuncular: Shailene Woodley, Ansel Elgort, Nat Wolff

Yönetmen: Josh Boone

16. Zamanda Aşk // About Time (2013)

IMDb: 7.8

Özet: Tim Lake, henüz 21 yaşındayken babası ona bir sır verir: Ailelerindeki erkekler zamanda yolculuk edebiliyordur. Tim, kız arkadaşını etkilemek için zaman yolculuğu ile onun kalbini kazanmaya çalışır. Ancak Tim bir gün, özel yeteneğinin onu ve sevdiklerini koruyamayacağını fark eder.

Oyuncular: Domhnall Gleeson, Rachel McAdams, Bill Nighy

Yönetmen: Richard Curtis

15. Not Defteri // The Notebook (2004)

IMDb: 7.8

Özet: 1940’lı yıllarda işçi olan Noah Calhoun ve zengin bir ailenin kızı olan Allie birbirlerine aşık olurlar. Aileleri tarafından bu aşka onay alamayan ikili, bir süre sonra ayrılmak zorunda kalır. Aradan yıllar geçer ve Allie başka bir adamla evlenmek üzeredir. Noah ise kasabaya tekrar döner. İçten içe hala birbirlerine aşık olan iki genç, aralarındaki bu çekime karşı koyamayacaktır.

Oyuncular: Gena Rowlands, James Garner, Rachel McAdams

Yönetmen: Nick Cassavetes

14. Moonrise Kingdom (2012)

IMDb: 7.8

Özet: Yıl 1965… Penzance sakinleri, dünyanın geri kalanında meydana gelen bazı kötü şeylerden etkilenmemiş bir toplulukta yaşıyorlardır. On iki yaşındaki Sam ve Suzy ise birbirlerine aşık olurlar ve kaçmaya karar verirler. Ancak adaya şiddetli bir fırtına yaklaşıyordur.Bir grup ilginç yetişkin ise bu felaketten önce gençleri bulmaya çalışır.

Oyuncular: Jared Gilman, Kara Hayward, Bruce Willis

Yönetmen: Wes Anderson

13. Küçük Kadınlar // Little Women (2019)

IMDb: 7.8

Özet: Jo March, New York’ta yaşar ve hayatını yazar olarak kazanır. Kız kardeşi Amy ise Paris’te resim okuyordur. Amy, Jo’ya evlenme teklif eden ama sonunda reddedilen çocukluk aşkı Theodore ile tesadüfen karşılaşır. Aralarında bir çekim olduğunun ikisi de farkındadır… En büyük kardeşleri Meg, bir okul öğretmeniyle evliyken, utangaç kız kardeş Beth ise aileyi bir araya getirecek olan yıkıcı bir hastalık pençesindedir.

Oyuncular: Saoirse Ronan, Emma Watson, Florence Pugh

Yönetmen: Greta Gerwig

12. Kefaret // Atonement (2007)

IMDb: 7.8

Özet: Ian Mcewan’ın kitabına dayanan bu kapsamlı ingiliz draması, genç aşıklar Cecilia Tallis ve Robbie Turner’ın hayatlarını takip ediyor. Çift aşkı, Cecilia’nın kıskanç küçük kız kardeşi Briony tarafından yalanlarla parçalanmak üzeredir. Bunun sonucuyla üçü sonuçlarla uğraşmak zorundadır. 

Oyuncular: Keira Knightley, James McAvoy, Brenda Blethyn

Yönetmen: Joe Wright

11. Batı Yakası’nın Hikayesi // West Side Story (2021)

IMDb: 7.8

Özet: İlk görüşte aşk.. West Side Story, genç Tony’nin, Maria’yı bir lise dansında görür görmez aşık olmasını konu ediniyor. Ancak onların aşklarının ateşi, iki rakip çete arasındaki savaşı körükleyecektir…

Oyuncular: Ansel Elgort, Rachel Zegler, Ariana DeBose

Yönetmen: Steven Spielberg

10. Aşk ve Gurur // Pride & Prejudice (2005)

IMDb: 7.8

Özet: Jane Austen’in sevilen romanından uyarlanan filmde, Elizabeth Bennet, annesi, babası ve kız kardeşleriyle birlikte İngiliz kırsalında yaşamaktadır. Ailenin en büyüğü olduğu için ebeveynleri evlenmesi için üstünde baskı kurar. Açık sözlü Elizabeth, yakışıklı ve üst sınıftan biri olan Bay Darcy ile tanıştığında içinde kelebekler uçar. İkisi arasında bariz bir kimya olmasına rağmen, Darcy’nin aykırı doğası yeni başlayan ilişkiyi tehdit edecektir.

Oyuncular: Keira Knightley, Matthew Macfadyen, Brenda Blethyn

Yönetmen: Joe Wright

9. Benjamin Button’ın Tuhaf Hikâyesi // The Curious Case of Benjamin Button (2008)

IMDb: 7.8

Özet: Olağandışı koşullar altında doğan Benjamin Button, New Orleans huzurevinde yaşlı bir adam olarak dünyaya gelir. Hayat onun için tersten işler… Doğumundan on iki yıl sonra, dansçı olmak isteyen Daisy ile tanışır. Hayatı boyunca her türlü olağandışı maceraya sahip olmasına rağmen, Daisy ile olan ilişkisi ve doğru zamanda bir araya gelmeleri umudu Benjamin’i ileriye götürecektir.

Oyuncular: Brad Pitt, Cate Blanchett, Tilda Swinton

Yönetmen: David Fincher

8. Licorice Pizza (2021)

IMDb: 7.9

Özet: Licorice Pizza, 70’lerde yaşayan lise öğrencilerinin yaşantılarını konu ediniyor. Gary Valentine, asistan olan Alana Kane’in okula geldiğini görünce ondan çok etkilenir. Vakit geçirdikçe birbirlerinden çok etkilenen Alana ve Gary, birlikte büyür ve gelecekleri için savaşmaya başlarlar.

Oyuncular: Alana Haim, Cooper Hoffman, Sean Penn

Yönetmen: Paul Thomas Anderson

7. Aşıklar Şehri // La La Land (2016)

IMDb: 8.0

Özet: Sebastian ve Mia, sevdikleri şeyi yapmak için ortak arzuları ile bir araya gelirler ancak başarı arttıkça, aşk ilişkilerinin zarar gördüğünü fark ederler. Ve bir gün gerçekleştirmek için çok çalıştıkları hayalleri, onları ayırmakla tehdit eder.

Oyuncular: Ryan Gosling, Emma Stone, Rosemarie DeWitt

Yönetmen: Damien Chazelle

6. Dünyanın En Kötü İnsanı // Verdens Verste Menneske (2021)

IMDb: 8.0

Özet: Dünyanın En Kötü İnsanı, Julie adında genç bir kadının hayatına odaklanıyor. 30 yaşına girdikten çok kısa bir süre sonra, Julie aşk hayatının aslında hiç de iyiye gitmediğini fark eder. Sevgilisi Axel ile birlikte yaşayan Julie, tüm hayatının ailesinin beklentilerinden ibaret olduğunu fark eder. Diğer taraftan ise Axel’in çocuk istemesi onun üzerinde daha fazla baskı oluşturur. Julie artık hayallerinin peşinden gitmek ister.

Oyuncular: Renate Reinsve, Anders Danielsen Lie, Maria Grazia Di Meo

Yönetmen: Joachim Trier

5. Aşk // Her (2013)

IMDb: 8.0

Özet: Evliliğinin sona ermesinden sonra kalbi kırılan Theodore, ‘sezgisel’ ve ‘benzersiz’ bir varlığa dönüştüğü iddia edilen yeni bir işletim sistemi tarafından resmen büyülenir. Karşı taraftaki sesin arkasında hassas ve eğlenceli bir kişiliği olan ‘Samantha’ ile vardır. Başlangıçta arkadaş olmalarına rağmen, ilişkileri bir süre sonra aşka evrilir.

Oyuncular: Joaquin Phoenix, Amy Adams, Scarlett Johansson

Yönetmen: Spike Jonze

4. Before Sunrise (1995) – Before Sunset (2004) – Before Midnight (2013)

IMDb: 8.1

Özet: Amerikalı Jesse, Viyana’ya giderken Paris’e dönen bir öğrenci olan Celine ile tanışır. Uzun uzun konuşan ikilinin arasında şaşırtıcı bir bağ oluşur. Jesse, Celine’i Viyana’da onunla birlikte trenden inmeye ikna eder. Jesse’in ertesi sabah ABD’ye uçuşu olduğu için ve kalacak parası olmadığı için, ikili şehri birlikte dolaşmaya başlarlar…

Oyuncular: Ethan Hawke, Julie Delpy,  Andrea Eckert

Yönetmen: Richard Linklater

3. Nae Meorisokui Jiwoogae (2004)

IMDb: 8.2

Özet: Bu film, birbirlerine inanılmaz derecede aşık olan bir çiftin aşkını konu ediniyor. Ancak genç kızın Alzheimer’a yakalanıp anılarını her geçen gün unutmaya başlamsıyla bu büyük aşk bir trajediye dönüşecektir…

Oyuncular: Jung Woo-sung, Son Ye-jin, Jong-hak Baek

Yönetmen: John H. Lee

2. Sil Baştan // Eternal Sunshine of the Spotless Mind (2004)

IMDb: 8.3

Özet: Acı dolu bir ayrılıktan sonra, Clementine, eski erkek arkadaşı Joel’in anılarını zihninden sildirmek için bir yola başvurur. Joel, Clementine’in ilişkilerini unutmak için aşırı uçlara gittiğini keşfettiğinde, o da hafızasını sildirir ve sevdiği kadını yavaşça unutmaya başlar…

Oyuncular: Jim Carrey, Kate Winslet, Tom Wilkinson

Yönetmen: Michel Gondry

1. Casablanca (1942)

IMDb: 8.5

Özet: Casablanca, en iyi aşk filmi klasiklerinden biri. Bu kült filmde Rick Blaine, şehrin rağbet gören barlarından birini işletir. Bu bara bir gün, Rick’in eski aşkı Ilsa ve onun kocası Victor Laszlo gelir. Şehirden kaçmak isteyen Ilsa ve Victor’a yardım edebilecek tek kişi ise Rick’tir.

Oyuncular: Humphrey Bogart, Ingrid Bergman, Paul Henreid

Yönetmen: Michael Curtiz

Yorum Yap
Giriş Yap
Yazı Ekle