• Ana Sayfa
  • Haber
  • Bugün Neler Oldu? İşte Günün Son Dakika Haberleri ve Öne Çıkan Gelişmeleri ile Sosyal Medyanın Gündemi

Bugün Neler Oldu? İşte Günün Son Dakika Haberleri ve Öne Çıkan Gelişmeleri ile Sosyal Medyanın Gündemi

 Bugün Neler Oldu? İşte Günün Son Dakika Haberleri ve Öne Çıkan Gelişmeleri ile Sosyal Medyanın Gündemi
Okunuyor Bugün Neler Oldu? İşte Günün Son Dakika Haberleri ve Öne Çıkan Gelişmeleri ile Sosyal Medyanın Gündemi

7 Şubat Pazartesi günü dünyada ve Türkiye’de yaşanan son dakika gelişmelerini ve sosyal medyada en çok konuşulan gündem başlıklarını sizler için derledik.

1. Uzun elektrik kesintilerinin yaşandığı Isparta’da Vali Ömer Seymenoğlu görevden alındı. İçişleri Bakanlığı ise bir açıklama yaparak ‘Uygulama rutin bir uygulama olup görevden alma veya atama söz konusu değildir.’ dedi.

2. Akaryakıtta zam dalgası bitmiyor. Motorinin litre fiyatında gece yarısından geçerli olmak üzere 80 kuruş zam yapıldı.

3. CHP Yalvaç İlçe Başkanı Ali Arı, hayatını kaybeden Ramazan Nazlı’nın 1296 lirayla geçimini sağlamaya çalıştığını belirterek, ‘Tahmin ediyorum elektriği kesik’ dedi.

4. SGK, hileli boşanma ve anlaşmalı evlilikleri takibe aldı. Boşandığı eşiyle fiilen yaşadığı belirlenen kişinin aylığı kesilecek, ödenen para faiziyle geri alınacak.

5. Farkındayız öyle değil mi? Uzun süredir güne ‘zam’ haberleriyle başlıyor, gece yarısından itibaren geçerli olacak yeni akaryakıt fiyatlarıyla günü kapatıyor, zam sürpriziyle hanelerimize gelen elektrik ve doğalgaz faturalarını tartışıyoruz. Günden güne düşen alım gücümüzü gözler önüne serecek, gördüğümüz-bildiğimiz bazı örnekleri derledik.

6. MHP lideri Devlet Bahçeli, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 2023’te aday olamayacağı tartışmaları hakkında, ‘Sayın Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin ilk Cumhurbaşkanı’dır. Ve tekrar aday olmasının önünde de herhangi bir engel bulunmamaktadır’ dedi

7. Gazeteci İsmail Saymaz, kar yağışının ardından günlerce elektriksiz kalan Isparta’ya ilişkin olarak AKP’li Isparta Belediyesi’ni suçlayan bir yazı yazdı. Saymaz, ‘Isparta Belediyesi, ‘CHP’lilerden yardım aldı’ dedirtmemek için Ispartalıları mağdur etti, felakette bile partizanlık yaptılar’ dedi.

8. AKP Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, yüksek enflasyon nedeniyle vatandaşın yaşadığı sıkıntıyı bildiklerini belirterek, “Her şeyin farkındayız, nerede ne eksik var biliyoruz. Sanki ekonomideki bu gelişmeleri, muhalefet görüyor da biz görmüyoruz algısı çok haksız bir algıdır” dedi.

9. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, eski milli yüzücü hakkında yakalama kararı çıkarıldığını duyurdu.

10. AKP’nin ‘kalite ve ucuzluk getirecek’ dediği elektrik dağıtımında özelleştirme, Isparta’da yaşananların ardından tartışma konusu oldu. Şirketlerin yeterince denetlenmediğini belirten uzmanlar ‘Elektrik mutlaka kamu hizmeti olmalı.” dedi.

11. Sanatçı Genco Erkal, son zamanlarda artan zamlara tepki gösterdi. Erkal, ‘Yaşamı çekilmez hale getiren bütün zamlar iktidarınızın sonu olacak dedi.

12. Memur-Sen tarafından her ay düzenli olarak yapılan “açlık-yoksulluk” araştırması sonuçlarını yayınladı.

13. Borsa İstanbul’da geçen haftanın kayıplarının toparlanması beklenirken, Dolar ve Euro nasıl başladı?

14. İstanbul Kadıköy’de 2001 yılında 12 yaşındaki Hande Çinkitaş’ın öldürülmesine ilişkin yeni delillerin çıkmasının ardından haklarında 20 yıl sonra dava açılan baba Nezih Çinkitaş ve üvey anne Şehnaz Çinkitaş’ın duruşmasında mütalaasını açıklayan savcı, her iki sanığın da ayrı ayrı ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasıyla cezalandırılmasını istedi. Mütalaada sanıkların sırf Çinkitaş’ın acı çekmesinden zevk duymak için öldürdükleri öne sürüldü.

15. Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Ocak ayında BOTAŞ’a 4,15 milyar dolar döviz sattı. Böylelikle BOTAŞ’a döviz satışında rekor yenilendi.

16. Ece Erken’in eşi Şafak Mahmutyazıcıoğlu cinayetiyle ilgili yeni ayrıntılar ortaya çıktı. Yeşilköy’de sahibi olduğu balıkçıda öldürülen Şafak Mahmutyazıcıoğlu’nun katil zanlılarından Seccad Yeşil hala yakalanamadı. Ali Yasak ve Kadir Yasak kardeşlerin ifadeleri de ortaya çıktı. Türkiye’yi sarsan cinayette ‘beş dakika’ detayı dikkat çekti.

17. Kanal D ekranlarında yayınlanan ve başrollerinde Cansu Dere, Caner Cindoruk ve Melis Sezen’in yer aldığı Sadakatsiz dizisini Yeni Akit, yaptığı haberle hedef gösterdi.

Yorum Yap
Giriş Yap
Yazı Ekle