• Ana Sayfa
  • Haber
  • CHP’li Öztrak’tan Isparta Açıklaması: ‘Kaderine Terk Edildi’

CHP’li Öztrak’tan Isparta Açıklaması: ‘Kaderine Terk Edildi’

 CHP’li Öztrak’tan Isparta Açıklaması: ‘Kaderine Terk Edildi’
Okunuyor CHP’li Öztrak’tan Isparta Açıklaması: ‘Kaderine Terk Edildi’

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Sözcüsü Faik Öztrak, ”İstanbul’da, mobese kameralarına hemen ulaşan troller, Isparta’da ortada yoktu. Isparta kaderine terk edildi’ dedi.

CHP Merkez Yönetim Kurulu (MYK), Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında, parti genel merkezinde toplandı. CHP’li Öztrak, toplantı sonrası yaptığı açıklamada, ‘Ülkemiz bu liyakatsiz ellerde, yönetilmiyor, oradan oraya savruluyor. 

Türkiye’nin gül diyarı Isparta ilimize, 4 gün süreyle elektrik veremediler. Gerekçesini açıklayamadıkları fahiş zamlarla adeta zulme dönüşen elektrik faturaları ise milletimizi çarpıyor. Dolar artıyor, akaryakıt fiyatları artıyor. Dolar düşüyor, akaryakıt fiyatları yine artıyor. Sebze ve meyve fiyatları arşı alaya çıktı. Vatandaş pazara gitmez oldu. Pazarcı tezgah açamıyor. Vatandaşımız ucuz ekmek kuyruklarında, mehtap seyreder hale geldi’ dedi.

‘Mobese kameralarına ulaşanlar, Isparta’da ortada yoktu’

Isparta’da yaşanan elektrik kesintisine değinen CHP’li Öztrak, ‘Genel başkan yardımcılarımız Ahmet Akın, Gülizar Biçer Karaca ve milletvekili arkadaşlarımız bölgedeydi ama İstanbul’a İçişleri ve Ulaştırma Bakanı’nı gönderenler, Isparta’ya nedense 4 gün boyunca tek bir bakan bile göndermedi. İstanbul’da, mobese kameralarına hemen ulaşan troller, Isparta’da ortada yoktu. Isparta kaderine terk edildi. 

Yurt dışında olan Enerji Bakanı 4 gün sonra Isparta’da kara yumuşak iniş yaptı. ‘Hakkınızı helal edin’ diyerek, işin içinden sıyrılmaya kalktı. Ispartalılar günlerce, muma ve gaz lambasına mahkum oldu. Evlerde kombiler çalışmadı. Isparta’da yaşlı, hasta ve bakıma muhtaç yurttaşlarımız, perişan oldu. Isparta’da yaşanan elektrik kesintisinde, sorumluluğu olanlar, bunun bedelini mutlaka ödemek zorundadır’ diye konuştu.

Yorum Yap
Giriş Yap
Yazı Ekle