• Ana Sayfa
  • Haber
  • Bir Kadir Şeker Olayı Daha: Eşine ve Kızına Saldıran Kişiyi Engellemek İsterken Bıçaklayınca Tutuklandı

Bir Kadir Şeker Olayı Daha: Eşine ve Kızına Saldıran Kişiyi Engellemek İsterken Bıçaklayınca Tutuklandı

 Bir Kadir Şeker Olayı Daha: Eşine ve Kızına Saldıran Kişiyi Engellemek İsterken Bıçaklayınca Tutuklandı
Okunuyor Bir Kadir Şeker Olayı Daha: Eşine ve Kızına Saldıran Kişiyi Engellemek İsterken Bıçaklayınca Tutuklandı

Eskişehir’de 19 yaşındaki Tolga Daşkıran, eşini ve kızını sokak ortasında bıçaklayan Afganistan uyruklu kişiye engel olmaya çalışırken çıkan arbedede onu sırtından bıçakladı. Tolga tutuklanırken, hastanede tedavileri süren adam ile eşinin sağlık durumlarının ciddiyetini koruduğu öğrenildi. Bu olay akıllara Kadir Şeker’i getirdi. Şeker, Konya’da sevgilisini dövdüğünü düşündüğü kişiyi engellemek isterken öldürdüğü gerekçesiyle yargılanmış ve 12 yıl 6 ay hapisle cezalandırılmıştı.

Eskişehir’in Odunpazarı ilçesi Emek Mahallesi Ertaş Caddesi’nde geçen hafta cumartesi akşamı Afganistan uyruklu Abdulkadir Ahmadi (62) ile eşi Shannaz Nazari (47) ve kızı Nasimgül Ahmadi (32) arasında bilinmeyen nedenle tartışma çıktı.

Abdulkadir Ahmadi, üzerinde taşıdığı bıçakla eşi ve kızını yaraladı.

Olaya müdahale ettiler

Bu sırada caddedeki Tolga Daşkıran (19) ve 17 yaşındaki arkadaşı Hüseyin, kadınların çığlıklarını duyarak olaya müdahale etti.

Tolga’nın arkadaşı, yere düşürdüğü Abdulkadir Ahmadi tarafından ayak bileğinden bıçaklandı. Tolga Daşkıran ise çıkan arbedede Abdulkadir Ahmadi’yi sırtından bıçakladı.

Çevredekilerin ihbarıyla gelen sağlık ekiplerince ilk müdahalesi yapılan Abdulkadir Ahmadi, eşi ve kızı ile Tolga’nın arkadaşı ambulansla Şehir Hastanesi’ne kaldırıldı.

Yaralılardan kol ve karın kısmından bıçaklanan Shannaz Nazari ile sırtından bıçaklanan Abdulkadir Ahmadi, hayati tehlikeleri nedeniyle yoğun bakım ünitesine alındı.

Afgan çiftin omzundan hafif yaralanan kızları Nasimgül Ahmadi’ye ise ayakta müdahale edildi.

“Engellemeye çalıştık”

Olayın ardından Eskişehir Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi ekiplerinin gözaltına aldığı Tolga Daşkıran, işlemlerinin ardından pazar günü sevk edildiği adliyede çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

Daşkıran’ın ifadesinde, Abdulkadir Ahmadi’nin 2 kadını yere yatırıp bıçakladığını görüp engellemeye çalıştıklarını, arkadaşının ayağından yaralandığını, Abdulkadir Ahmadi’nin ise arbedede sırtından bıçaklandığını söylediği öğrenildi.

Hastanedeki tedavinin ardından taburcu edilen Tolga’nın arkadaşı Hüseyin ise, caddede tesadüfen kadın çığlıklarını duyduklarını söyledi.

Abdulkadir Ahmadi’nin 2 kadını yere yatırıp döverek bıçakladığını ve Tolga ile kendilerinin de buna engel olmaya çalıştıklarını anlatan Hüseyin, ‘Tolga’yı tramvay durağının orada bekliyordum. İkimiz gezecektik. Tolga tramvaydan inip yanımıza geldi. Bir dakika kadar geçti, arkamızdan bağırış sesleri geldi. Baktık bir adam karısı ve kızının üzerine çıkmış bıçaklıyordu. Koştuk, ‘dur’ dedik, durmadı. Ondan sonra müdahale ettik. Adam beni ayağımdan bıçakladı. Adamı etkisiz hale getirmek için yere yatırdım, o sırada bıçağı ayağıma salladı” dedi.

“Hayalleri yıkıldı benim çocuğumun”

Tolga Daşkıran’ın annesi Nazire Kurt da, oğlunun suçlu olmadığını ve serbest bırakılmasını istediğini belirterek, şöyle konuştu:

‘Benim oğlum sadece bayanları kurtarmak için gitti. Kadına şiddet zaten istemezdi, sevmezdi benim oğlum. Hayalleri yıkıldı benim çocuğumun. Bir karıncaya kıyamazdı. ‘Anne, kadını öyle görünce dayanamadım, koştuk anne’ dedi. Ben herkesten destek istiyorum. Benim yavrumu kurtarın, benim çocuğum suçlu değil. Benim çocuğum suçluyu yakaladı. Kaçmasın diye müdahale etti. O bayanları kurtardı. ‘Kadınları öyle görünce dayanamadım anne’ dedi.”

“Keşke müdahale etmeseydim”

Tolga Daşkıran ile tutuklanmasının ardından görüştüğünü ve olay nedeniyle çok pişman olduğunu kaydeden ailenin avukatı Muhammed Serkan İleli, ‘Kendisiyle görüştüğümüzde bize şunu söyledi; ‘Ben keşke evime gitseydim, hiç dokunmasaydım. Ben orada annemi gördüm. Sanki birisi anneme şiddet uyguluyormuş gibi gördüm. Keşke müdahale etmeseydim de evime gitseydim hiç bunlarla karşılaşmayacaktık’ dedi. Kendisi çok üzgün” diye konuştu.

Olayla ilgili soruşturma sürüyor.

Yorum Yap
Giriş Yap
Yazı Ekle