• Ana Sayfa
  • Yazılım
  • NFT Dünyası Saldırılarla Gündemde: Ünlü Türk Karikatürist de NFT Hırsızlarının Kurbanı Oldu!

NFT Dünyası Saldırılarla Gündemde: Ünlü Türk Karikatürist de NFT Hırsızlarının Kurbanı Oldu!

 NFT Dünyası Saldırılarla Gündemde: Ünlü Türk Karikatürist de NFT Hırsızlarının Kurbanı Oldu!
Okunuyor NFT Dünyası Saldırılarla Gündemde: Ünlü Türk Karikatürist de NFT Hırsızlarının Kurbanı Oldu!

Otisabi çizgi roman karakterinin yaratıcısı ve ünlü karikatürist Yılmaz Aslantürk, NFT hırsızlarının kurbanı oldu. Aslantürk, OpenSea’deki hesabının hacklendiğini ve sattığı NFT’lerden kazandığı tüm birikiminin çalındığını açıkladı.

NFT eserlerinin bulundurulduğu, popüler pazar yeri platformu OpenSea ile ilgili sadece Türkiye’den son 2 günde 2 saldırı haberi aldık.

Son haber çizgi romanlarıyla bilinen Yılmaz Aslantürk’ten geldi. OpenSea hesabının hacklendiğini ve satışlarından elde ettiği tüm parasını kaybettiğini söyleyen Aslantürk, “Henüz yolun başındayken veda ettim NFT dünyasına” dedi.

Bunun yanı sıra vakit kaybetmeden kullanmış olduğu kripto para cüzdanı MetaMask ve OpenSea platformlarıyla iletişime geçtiğini ifade eden Aslantürk, iki taraftan da beklediği cevabı alamadığını söyledi.

Yılmaz Aslantürk sayfasındaki eserlerin satıldıkça gelirlerinin hırsızın cüzdanına gireceğini de söyledi…

Bir gün önce Türk dijital sanatçı ve aynı zamanda 4129Grey’in CEO’su Alemşah Öztürk’ün de OpenSea hesabı hacklenmiş, NFT eserleri çalınmıştı.

Alemşah Öztürk 42 Ethereum’unun (ETH) çalındığını duyurmuştu. Öztürk daha sonra yaptığı açıklamada ise toplam kaybının 128 Ethereum olduğunu ifade etmişti.

Saldırılarla alakalı platformun ne yanıt vereceği merak konusu.

Yorum Yap
Giriş Yap
Yazı Ekle