Samsung Yeni Telefonlarını Metaverse’te Tanıtacağını Açıkladı!

 Samsung Yeni Telefonlarını Metaverse’te Tanıtacağını Açıkladı!
Okunuyor Samsung Yeni Telefonlarını Metaverse’te Tanıtacağını Açıkladı!

Samsung Unpacked etkinliğiyle Galaxy S22 serisi ve Galaxy Tab S8 serisi tanıtılacak. Aylardır merakla beklenen büyük etkinliğin metaverse platformunda gerçekleşeceği duyuruldu.

Samsung’un 9 Şubat tarihinde yani yarınki Unpacked etkinliğinin aynı anda metaverse ve gerçek dünyada gerçekleşeceği açıklandı.

Samsung Unpacked etkinliği şirketin metaverse platformu Decentraland’da kullanıma sunduğu ve New York mağazasının sanal bir versiyonu olan 837X’te yapılacak.

Samsung’un metaverse girişimini bu kadar ilginç yapan şey , şirketin son yıllarda VR hakkında çok az girişimde bulunması diyebiliriz.

Samsung, akıllı telefon tabanlı sanal gerçeklik platformu ‘Gear VR’ı piyasaya sürdüğünde artırılmış gerçeklik (AR) ve sanal gerçeklik (VR) dünyasına ilk adım atan şirketlerden biri olmuştu. Fakat teknoloji devi, geçen yılın Aralık ayında artık ‘Gear VR’ın kullanımdan kaldırılacağını açıklamıştı. Açılan sanal mağaza ise şirketin sanal gerçeklik evrenine dönüşü niteliğinde oldu.

Samsung’un sanal mağazası, sınırlı bir süre boyunca açık olacak ve mağaza bir web tarayıcısı üzerinden ziyaret edilebilecek.

Mağazaya giriş yapan ziyaretçileri bir sanal rehber karşılayacak. Ziyaretçiler avatarlarıyla etkinliklere katılabilecek. Ayrıca Samsıng’un NFT koleksiyonlarına göz atarak Decentraland üzerinden satın alabilecekler.

Unpacked etkinliği, metaverse dışında Twitch, Reddit, YouTube, TikTok ve Twitter üzerinden de canlı olarak yayınlanacak.

Yorum Yap
Giriş Yap
Yazı Ekle