Eski Merkez Bankası Başkanlarının Fotoğrafları Kaldırıldı mı?

 Eski Merkez Bankası Başkanlarının Fotoğrafları Kaldırıldı mı?
Okunuyor Eski Merkez Bankası Başkanlarının Fotoğrafları Kaldırıldı mı?

Eski Merkez Bankası Başkanlarından ekonomist Rüşdü Saracoğlu ve Durmuş Yılmaz’ın fotoğraflarının ekonomi yorumları nedeniyle TCMB’deki başkanlık katından kaldırıldığı iddia edildi.

BDDK soruşturma açmıştı

BDDK, geçtiğimiz Aralık’ta sosyal medyada döviz kurlarındaki hareketlilik konusundaki paylaşımları dolayısıyla 26 kişi hakkında suç duyurusunda bulundu. Listede gazeteci ve ekonomistlerin yanı sıra iki eski Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası (TCMB) başkanı Rüşdü Saracoğlu ve Durmuş Yılmaz da vardı.

‘Eski Başkanların eleştiri hakkı yok mu?’

Ekonomi yazarı Alaattin Aktaş, son dönemde ekonominin genel gidişatı ve döviz kuru gelişmeleri hakkında görüş bildiren Rüşdü Saracoğlu ve Durmuş Yılmaz’ın fotoğraflarının Merkez Bankası Başkanlık katından kaldırıldığını ileri sürdü.

Ekonomi yazarı Alaattin Aktaş, ”MB’de Başkanlık katından eski başkanlar Rüşdü Saracoğlu ve Durmuş Yılmaz’ın fotoğrafları kaldırıldı. Saracoğlu ‘Paranızı bankadan çekin’ diye yorumlanan, Yılmaz da ‘Döviz almak için iyi bir fırsat’ anlamına gelen tweet attıkları için. Ne yani eski başkanların eleştiri hakkı yok mu?” diye sordu.

Yorum Yap
Giriş Yap
Yazı Ekle