• Ana Sayfa
  • Haber
  • Sümela Manastırı’ndaki Eğlenceyle İlgili Soruşturma Başlatıldı

Sümela Manastırı’ndaki Eğlenceyle İlgili Soruşturma Başlatıldı

 Sümela Manastırı’ndaki Eğlenceyle İlgili Soruşturma Başlatıldı
Okunuyor Sümela Manastırı’ndaki Eğlenceyle İlgili Soruşturma Başlatıldı

Trabzon’daki tarihi Sümela Manastırı’nda Dj. Ahmet Şenterzi’nin 30 kişilik ekiple tanıtım filmi çekmesi tartışmalara neden olmuştu. Kültür ve Turizm Bakanlığı kaynakları ise Habertürk TV yayınına ilettiği mesajla, iznin Bakanlık tarafından verilmediğini ve sorumlular hakkında da soruşturma başlatıldığını kaydetti.

Trabzon’da yamaç ıslahı ve restorasyon için ziyarete kapalı olan Sümela Manastırı’na geçtiğimiz günlerde özel izinle giren Dj Ahmet Şenterzi, Volkan Gündüz ve Cengiz Can Atasoy, 30 kişilik ekiple tanıtım filmi çekti.

Çekimlerde çalınan elektronik müziğe danslarla eşlik edilen anların görüntüleri tepki topladı.

Turizm İşletmecileri ve Seyahat Acenteleri Derneği (TİSAD) Başkanı Murat Çavga da, ‘Yılda 1 gün ibadete izin verilen yapıda diskovari bu eğlencenin neye faydası olacak?’ ifadelerini kullanmıştı. DJ Şenterzi ise, ‘Sümela Manastırı’nı farklı bakış açısıyla ve müziğin enerjisiyle dünyaya tanıtmak istedik, örnekleri mevcut’ açıklamasını yaptı.

Soruşturma başlatıldı

Tartışmalara neden olan konunun ele alındığı Habertürk TV yayınına mesaj ileten Kültür ve Turizm Bakanlığı kaynakları ise iznin Bakanlık tarafından değil valilik tarafından verildiğini ve sorumlular hakkında da soruşturma başlatıldığını kaydetti.

Yorum Yap
Giriş Yap
Yazı Ekle