• Ana Sayfa
  • Sinema
  • The Marvelous Mrs. Maisel 4. Sezonu Çıkmadan Önce Hatırlamanız Gereken Olaylar

The Marvelous Mrs. Maisel 4. Sezonu Çıkmadan Önce Hatırlamanız Gereken Olaylar

 The Marvelous Mrs. Maisel 4. Sezonu Çıkmadan Önce Hatırlamanız Gereken Olaylar
Okunuyor The Marvelous Mrs. Maisel 4. Sezonu Çıkmadan Önce Hatırlamanız Gereken Olaylar

The Marvelous Mrs. Maisel’ın 4. sezonu, 18 Şubat’ta sevenleri ile buluşacak. Yeni sezonundan önce, 3. sezonunda neler oldu, sorusunun cevabını vererek geçmiş sezonlara mercek tutup hatırlayalım.????

Not: Bu içerik, The Marvelous Mrs. Maisel dizisi ile ilgili SPOILER içeriyor.

Kaynak: https://www.looper.com/741708/things-…

The Marvelous Mrs. Maisel, 1950’lerin sonları ve 1960’ların başlarında New York’ta hayatının tutkusunu sürdürmeye çalışan Midge’e odaklanıyor.

Dizinin diğer unutulmaz karakterlerinden bazıları, Midge’in ateşli menajeri Susie Myerson, kendi kimliğini bulmaya çalışan eski kocası Joel Maisel ve bazen destekleyici ebeveynleri Abe ve Rose Weissman.

Midge Maisel’i en son gördüğümüzde, komedyen, tomurcuklanan kariyerinde büyük bir gerileme yaşarken gözyaşlarını siliyordu.

Bu arada, popüler dram-komedinin üçüncü ve dördüncü sezonları arasında iki yıldan fazla bir süre geçtiği göz önüne alınması gerekiyor.

Midge’in komedyenlik kariyeriyle ilgili her şey güller gülistanlıktı. Ta ki, üçüncü sezonun sonunda bir tökezleme yaşayana kadar.

Midge’in, Harlem izleyicilerinin Shy isimli karakterin eşcinsel olduğunu bildiğini düşünerek yaptığı şakalar resmen yüzünde patladı. Böylece, Midge’in yarattığı tüm ivme, bir tuğla duvara çarptı. Kariyerindeki bu sarsıntı, Midge’in kariyerini tek başına yeniden inşa etmesine neden olacak.

Üçüncü sezonda sıkça gördüğümüz yüzlerden birisi Susie Myerson.

Susie için, dizide kalıcı bir yer edinmek, başından beri hiç de kolay değildi. Dizi, Susie’yi gezegendeki en huysuz insan olsa da, Midge’de sınır tanımayan potansiyelini gören birkaç kişiden biri olarak ortaya çıkıyor. Midge’in kumarbaz menajeri olarak karşımıza çıkan Susie, Midge’in güvenebildiği birkaç kişiden biri ve onun kariyerini tekrar inşa etmesinde büyük bir destekçi.

Dizide, Sophie Lennon karakteri, komedi türünün az sayıdaki kadın öncülerinden birisi.

Ciddi bir aktris olma arayışı, onu bir Broadway oyununda rol almak için dişini tırnağıyla tırmalayan Susie’yi menajeri olarak işe almasına yol açar. Bu hamlenin ardından, Sophie, yörüngesindeki herkesi şaşırtacak şekilde, bir hit olma yolunda gider. Ancak, oyunun açılış gecesinde Sophie, Susie’nin bütün emeklerini çöpe atar.

Midge mikrofonu eline aldığından beri, eşi Joel onun gölgesinde yaşıyormuş gibi hissediyor.

Midge’i aldattıktan ve ardından terk ettikten sonra maruz kaldığı tepkiler, kendini geliştirmesine ön ayak oldu. Önce Çin Mahallesi’nde bir kulüp satın almak için yeterli parayı toplamadan önce babasının terzilik işine girer. Orada yeni kız arkadaşı Mei ile tanışır. Mei ile ilişkilerinin inişli çıkışlı dinamiği, bu sezonda patlak verecek gibi gözüküyor.

Midge’in ebeveynleri Abe ve Rose Weissman lüks hayata alışkın. Ancak Weissman’lar için hayat zorlaşıyor.

Columbia matematik profesörü olarak iyi bir yaşam sürdüren Abe’den habersiz, yaşam tarzları esas olarak Rose’un Oklahoma’daki petrol zengini ailesinin izniyle güven fonu tarafından finanse ediliyor. Ancak kardeşlerini ziyarete gittiğinde, onların bariz cinsiyetçiliği Rose’u çileden çıkarır ve güven fonu askıya alınır. 3. Sezonun sonuna doğru Abe, Village Voice için tiyatro eleştirmeni olarak işe başlar. Çifti artık orta karar bir hayat bekliyor.

Midge, kariyerinde ailesinin desteğini almakta zorlanıyor.

Abe ve Rose, kızlarının hayatı için bazı beklentilere girmiş durumda. Bir eş, yaşamak için güzel bir yer, çocuklar ve belki yarı zamanlı bir iş gibi mütevazı istekleri Midge’in yaşam tarzına çok da uymuyor. Üçüncü sezonun sonlarında, Abe ve Rose, Midge’in Miami’deki gösterilerinden birine katılırlar ve babası biraz rahatlar, annesi ise sarhoş olur ve hiçbirini hatırlamaz. Gösteri sonunda, alkış tufanında Midge, seyircilere ‘Ailemin önünde iyi görünmemi sağladığınız için teşekkür ederim. Eminim bu hiçbir şeyi değiştirmeyecek.’ diyerek bu konudaki çaresizliğini belirtir.

Midge’in karmaşık aşk hayatında onu neler bekliyor?

Eski kocası ve iki çocuğunun babası olan Joel ile olan karmaşık ilişkisi ve doktor Benjamin Ettenberg ile ilerleyen bir romantizm dışında, Midge rüyasının peşinden koşarken, kalp meselelerini ikinci plana atar. Önümüzdeki sezon, Midge’in yanında aktör Milo Ventimiglia’yı görmemiz muhtemel! Karizmatik aktör dördüncü sezonda en az üç bölümde yer alacak.

Komedyen Lenny Bruce, Midge’e desteğini gösteriyor.

Lenny Bruce karakteri, 1966’da 40 yaşında ölen aynı adlı gerçek komedyenden uyarlanıyor. Cesur komedyen, din, ırk ve cinsiyet gibi üçüncü sıradaki konuları korkmadan ele alıyor. Dizideki Bruce, aynı zamanda, çağın ahlaki sınırlarını aştığı için sık sık tutuklanıyor. Ancak dizide daha önemli bir görevi var, o da Midge’e destek olması. Dördüncü sezonda da, Midge’in, kariyeri için alacağı kararlarda Lenny Bruce yanında olmaya devam edecek.

Yorum Yap
Giriş Yap
Yazı Ekle