Apple’dan Siri İtirafı! iPhone’unuzu Güncellemeniz Gerekebilir

 Apple’dan Siri İtirafı! iPhone’unuzu Güncellemeniz Gerekebilir
Okunuyor Apple’dan Siri İtirafı! iPhone’unuzu Güncellemeniz Gerekebilir

Apple’ın yeni yayınladığı iOS 15.4 Beta 2 sürümü, Siri’nin devre dışı bırakılmış olsa bile sizi dinlemeye devam ettiği bir hata düzeltmesi içeriyor. Aslında ilk olarak iOS 15 ile gündeme gelen hatada Siri konuşmalarınızı kaydederek Apple’a gönderiyor. ZDNet’in yayınladığı rapora göre Siri ve Dikteyi iyileştir ayarını kapatsanız dahi iPhone sizi dinlemeye devam ediyor.

Apple, ZDNet’e o zamandan beri hatayla bağlantılı olarak toplanan tüm kayıtları sildiğini söyledi.

Hatayı keşfettikten sonra, şirketin iOS 15.2’yi piyasaya sürdüğünde kullanıcıların bir çoğu için özelliği kapattığını, ancak iOS 15.4’ün ikinci beta sürümünde hatayı tamamen düzelttiği bildirildi. ZDNet iOS 15.4 Beta 2 versiyonu yüklendikten sonra Siri ve Dikteyi iyileşti özelliği için izin istemesinin hatanın düzeltildiğine işaret ettiğini düşünüyor.

Apple’dan hem itiraf hem de açıklama geldi.

Apple, ZDNet’e yaptığı açıklamada, ‘iOS 15.2 ile iOS 15 ile gelen bir hatayı düzeltirken birçok Siri kullanıcısı için Siri’yi ve Dikteyi İyileştir ayarını kapattık’ dedi . ‘Bu hata, istemeden cihazların küçük bir kısmı için ayarı etkinleştirdi. Hatayı tespit ettiğimizden beri, incelemeyi durdurduk ve etkilenen tüm cihazlardan alınan sesleri siliyoruz.’

Bu uyarı Apple’ın tüm kullanıcıları güncel versiyonu yüklemesini zorunlu tutacak bir açıklama olabilir.

iPhone kullanıcısıysanız güncellemeleri kontrol etmeniz gerekebilir. Eğer iOS 15.2 ve daha önceki bir versiyonu kullanıyorsanız muhtemelen iPhone’unuz Siri üzerinden sizi dinleyerek sesinizi kaydedip Apple ile paylaşıyor olabilir. Apple’ın açıklamalarından bu anlaşılıyor.

Yorum Yap
Giriş Yap
Yazı Ekle