• Ana Sayfa
  • Yazılım
  • Elon Musk’ın ‘Islak Çorap Kuklası’ Dediği Biden Tesla’nın Liderliğini Kabul Etti! ????

Elon Musk’ın ‘Islak Çorap Kuklası’ Dediği Biden Tesla’nın Liderliğini Kabul Etti! ????

 Elon Musk’ın ‘Islak Çorap Kuklası’ Dediği Biden Tesla’nın Liderliğini Kabul Etti! ????
Okunuyor Elon Musk’ın ‘Islak Çorap Kuklası’ Dediği Biden Tesla’nın Liderliğini Kabul Etti! ????

Elon Musk ve Joe Biden, her fırsatta anlaşamadıklarını işaret eden açıklamalarla gündeme geliyor. ABD Başkanı Biden’ın elektrikli otomobillerle ilgili açıklamaları sırasında Tesla’yı anmamasına tepki gösteren başarılı iş insanı Elon Musk, Biden için ‘insan kılığına girmiş ıslak çorap kuklası’ demişti. Biden yaptığı yeni açıklamada Tesla’dan ‘ABD’deki en büyük elektrikli araç üreticisi’ diye söz etti.

Elektrikli araçları sevdiği bilinen ve vergi indirimi ve şarj istasyonları gibi konularda birçok teşvikte bulunan Biden’ın, dünyanın en büyük elektrikli otomobil üreticisi Tesla’dan hiç söz etmemesi Musk’ın şirketine bilinçli olarak ilgi göstermediği yorumlarına neden oluyordu.

Biden yönetiminin sürekli olarak Tesla’yı görmezden gelerek elektrikli araç üretimi kısıtlı olan geleneksel otomobil üreticilerini iklim değişikliğiyle mücadeleye katkıları gerekçesiyle övmesinden Musk sık sık şikayet ediyordu.

Özellikle Biden’ın geçen ay yayımladığı videoda GM CEO’su Mary Barra’nın yanında GM ile Ford’u ‘Burada evlerinde her zamankinden daha fazla elektrikli araç üretiyorlar‘ diye övmesi, Musk için bardağı taşıran damla olmuştu.

Yerli üretimle ilgili yaptığı konuşmada “2021’den beri şirketler burada, Amerika’da yerli üretime 200 milyar dolardan fazla yatırım açıkladı” diyen Biden, “Yeni elektrikli araç üretimiyle kapsamlarını genişleten GM ve Ford gibi ikonik şirketlerden ülkemizin en büyük elektrikli araç imalatçısı Tesla’ya dek…” ifadesini kullandı.

Biden, şirketleri ‘onlarca yıllık gerilemeden sonra mikroçip üretimini Amerika’ya geri getirdikleri için’ de övdü.

Bu ifadeleriyle Biden, ABD’nin ve dünyanın en büyük elektrikli otomobil üreticisi olan Tesla’nın adını anmış, ‘varlığını kabul etmiş’ oldu.

Musk: ????

Elon Musk Biden’ın açıklamalarına güneş gözlüklü emojiyle yorum yaptı.

Ek olarak Tesla kullanıcısı olan Teksaslı blogcu Gail Alfar ile ABD Başkanı’nın Twitter hesaplarını etiketleyerek ‘Teşekkürler, bu bir fark yarattı‘ dedi.

Yorum Yap
Giriş Yap
Yazı Ekle