• Ana Sayfa
  • Sinema
  • HBO Max Yayınlamıştı! Matrix Yapımcısı Gişede Beklenen Hasılatı Elde Edemedikleri İçin Warner Bros’a Dava Açtı

HBO Max Yayınlamıştı! Matrix Yapımcısı Gişede Beklenen Hasılatı Elde Edemedikleri İçin Warner Bros’a Dava Açtı

 HBO Max Yayınlamıştı! Matrix Yapımcısı Gişede Beklenen Hasılatı Elde Edemedikleri İçin Warner Bros’a Dava Açtı
Okunuyor HBO Max Yayınlamıştı! Matrix Yapımcısı Gişede Beklenen Hasılatı Elde Edemedikleri İçin Warner Bros’a Dava Açtı

The Matrix Resurrections vizyona girmesi ile tüm dünyada büyük ses getirse de çok popüler bir devam filmi olduğu için yapımcılar filmden çok daha fazla hasılat elde edebileceklerini düşünüyorlardı. Dijital yayın platformlarının popülerleşmesi ile sinemanın yanı sıra şu an için yalnızca bazı ülkelerde yayınlanan HBO Max’te de yayınlanan Matrix, böylece sinemada daha az talep gördü. Yapımcılardan Village Roadshow hasılatı az bularak Warnes Bros şirketine dava açtı. İşte detaylar…

The Matrix Ressurestions filmi pek çok Matrix hayranını heyecanlandıran ve gişede nispeten iyi bir rakam yakalaya bir film oldu.

Neo’nun yıllar sonra dönüşü bizi her ne kadar heyecanlandırsa da filmin yapım şirketlerinden Village Roadshow’un beklentisi daha büyükmüş.

Gişede beklenenden daha düşük bir hasılat elde eden filmin bu durumunu sinemayla eş zamanlı olarak HBO Max’te yayınlanmasına bağlayan Village Roadshow, Warner Bros’a dava açtı.

Filmin sinemalarla aynı anda HBO Max adlı dijital platformda yayınlanması filmi herkese erişir kıldı ve sinemaya olan rağbet azaldı.

Dava dilekçesi hazırlayan Village Roadshow, Warner Bros’un serinin 4. filminin HBO Max’te yayınlanması için kendilerinden izin almadıklarını belirtti.

Matrix’in 4. halkası ABD’de şu an itibariyle 148 milyon dolar hasılat elde etti.

Bütçesi 190 milyon dolar olan filmin bu kadar hasılat etmesi gerçekten beklenenin altında.

Yorum Yap
Giriş Yap
Yazı Ekle