TikTok 7’den 70’e Herkesi İlgilendiren Yeni Yaş Düzenlemesini Duyurdu

 TikTok 7’den 70’e Herkesi İlgilendiren Yeni Yaş Düzenlemesini Duyurdu
Okunuyor TikTok 7’den 70’e Herkesi İlgilendiren Yeni Yaş Düzenlemesini Duyurdu

TikTok, özellikle genç kullanıcıların çok aktif olduğu bir platform olarak biliniyor. 13 yaş ve daha üstündeki kişilerin kullanabildiği TikTok’ta yeni bir yaş düzenlemesi yapılarak içeriklerin gösterimi sınırlandırılacak.

TikTok’ta filmler ve oyunlar için kullanılan içerik derecelendirme standartlarından yola çıkılarak yeni bir sistem geliştirilmeye başlandı.

TikTok Küresel Sorun Politikası Lideri Tracy Elizabeth konuyla ilgili bir açıklama yaptı.

Elizabeth, “İçerik olgunluğu ve tematik konfor bölgelerini dikkate alarak çalışıyoruz. Sistem tamamen başlatıldığında, aşırı olgun temalar içerdiğini belirlediğimiz içerikler gençlerden kısıtlanabilir. Hatta kullanıcılar da kendi konfor alanlarını seçebileceklerini” dedi.

Yaş kriteri özelliği henüz geliştirme aşamasında

Ailelerinde çocukları için bu tercihleri “Aile Eşleştirme” ayarı ile kontrol edebilecekleri de vurgulandı. İçerik üreticileri de bundan böyle ürettikleri içeriklerin yetişkinlere mi yoksa genç kullanıcılara mı yönelik olduğunu belirtmek zorunda olacak.

TikTok’un son yayınladığı kurallara göre, kullanıcıları intihara, aşırı kalori sayımına ve düzensiz beslenmeye teşvik eden içeriklerde kısıtlanacak.

Yorum Yap
Giriş Yap
Yazı Ekle