Apple’ın Yeni İşletim Sisteminin İsmi App Store Kodlarında Görüldü!

 Apple’ın Yeni İşletim Sisteminin İsmi App Store Kodlarında Görüldü!
Okunuyor Apple’ın Yeni İşletim Sisteminin İsmi App Store Kodlarında Görüldü!

Apple’ın uzun süredir üzerinde çalıştığı sanal gerçeklik gözlüğü için yeni bir işletim sistemi üzerinde çalıştığı ortaya çıktı. iOS, macOS, watchOS ve iPadOS’tan sonra şimdi de realityOS’un geleceği iddia edildi.

Apple imzalı ilk sanal gerçeklik gözlüğü büyük ihtimalle önümüzdeki yıl raflarda yerini alacak. Apple’ın her ürün gamı için geliştirdiği işletim sistemlerine de bir yenisi ekleneceği şimdiden kodlardaki satır aralarında görüldü.

App Store kodlarında rastlanan yeni isim artırılmış gerçeklik ile güçlendirilmiş sanal gerçeklik gözlüğünü akıllara getirdi.

Apple’ın yeni işletim sistemi realityOS ilk olarak App Store kodlarında gözlemlendi. Geliştiriciler tarafından keşfedilen bu isim Apple tarafından eklense de hala kesin değil. RealityOS aslında bir kod isim olabilir ve sanal gerçeklik gözlüğünün piyasaya çıkmasıyla başka bir isim kullanılabilir.

Apple AR/VR gözlüğün özellikleri netleşmeye başladı

Apple’ın yeni sanal gerçeklik gözlüğü hakkında geçtiğimiz haftalarda önemli bilgiler sızdırılmıştı. Gözlüğün üç farklı ekranla ve her ekranda 8K çözünürlükle geleceği belirtiliyor. Ayrıca İşlemci tarafında ise M1 Pro çiplerinin kullanılması bekleniyor. Şarj kısmında ise 96W’lık adaptörlerden enerji akışı sağlanacağı iddia edildi.

Tüm bu bilgiler ışığında bu sanal gerçeklik gözlüğünün ultra yüksek performanslı bir cihaz olacağını söyleyebiliriz.

Apple’ın ilk sanal gerçeklik başlığı için 2 binden fazla kişi çalışıyor. Son olarak başlığın numaralı lens seçeneği ile geleceği iddia edildi.

Yorum Yap
Giriş Yap
Yazı Ekle