Avrupa’nın En Ucuz Elektrikli Otomobili Yakında Türkiye’de: Peki Fiyatı?

 Avrupa’nın En Ucuz Elektrikli Otomobili Yakında Türkiye’de: Peki Fiyatı?
Okunuyor Avrupa’nın En Ucuz Elektrikli Otomobili Yakında Türkiye’de: Peki Fiyatı?

Renault’ün bünyesindeki Romanyalı otomobil üreticisi Dacia’nın uygun fiyatlı elektrikli SUV modeli Dacia Spring, Mart’ta Türkiye’de ön siparişe açılacak. Otomobil, Avrupa’nın en ucuz elektrikli otomobili olma hedefiyle tanıtılmıştı.

Avrupa’da elektrikli otomobillerin tercih edilme oranı, 2020 yılından bu yana oldukça artmış durumda. Bu nedenle birçok marka, yeni modellerini Avrupa pazarına sunuyor.

Romanyalı otomobil üreticisi Dacia, Sandero Stepway modeline bir hayli benzeyen, fakat ondan biraz daha ufak olan elektrikli aracı Spring’i geçtiğimiz yıl Avrupa’da satışa çıkarmıştı.

Avrupa’nın en ucuz elektrikli otomobili olma hedefiyle tanıtılan otomobil, yakında Türkiye’de de satışa sunulacak.

Dacia yaptığı açıklamada uygun fiyatlı elektrikli otomobilin 2022 yılı içerisinde Türkiye’de satışa çıkacağını belirtti.

Aracın Fransa’daki başlangıç fiyatı ise 16 bin 900 euro oldu. Otomobilin en pahalı versiyonu ise 18 bin 490 euro olan Comfort Plus donanımı.

WLTP değerlerine göre 230 km menzil sunacak elektrikli otomobil, maksimum 125 km/saat hıza ulaşabiliyor. Daha çok şehir içinde kullanım için tasarlanan otomobil, sunduğu büyük bagajı ve boyutları nedeniyle bir ailenin rahatlıkla ihtiyaçlarını karşılayabiliyor. Otomobilde 26.8 kWh’lık bir batarya kullanıcılara sunuluyor.

Türkiye fiyatı henüz belli olmayan otomobil, ev prizi ile yaklaşık 14 saate şarj edilebiliyor. Hızlı şarj istasyonlarında küçük bataryası nedeniyle hızlı bir şekilde şarj edilebiliyor.

Yorum Yap
Giriş Yap
Yazı Ekle