• Ana Sayfa
  • Haber
  • İkinci El Piyasası Yaşlanıyor: Otomobilde Yaşı Büyük Araçlara İlgi Arttı

İkinci El Piyasası Yaşlanıyor: Otomobilde Yaşı Büyük Araçlara İlgi Arttı

 İkinci El Piyasası Yaşlanıyor: Otomobilde Yaşı Büyük Araçlara İlgi Arttı
Okunuyor İkinci El Piyasası Yaşlanıyor: Otomobilde Yaşı Büyük Araçlara İlgi Arttı

Otomobil fiyatlarında yükseliş hız kesmezken, sıfır araç piyasasında halen araç bulmak kolay olmayınca gözler ikinci el piyasasına çevrildi. 

Enflasyon ile alım gücü düşen ihtiyaç sahipleri de yılı daha yüksek araçlara yöneliyor. 

En çok 10 yaş üstü araçlar satıldı

sahibinden.com verilerinden hazırlanan sahibindex Ocak Vasıta raporuna göre yayından kaldırılan ilanlarda, 10 yaş ve üstü araçların payında artış gözlemlendi. Ayın en çok ilan verilen kategorisi Otomobil oldu. 

Marka & Model sıralamasında ilk sırayı Renault – Clio aldı. Sıralama, Volkswagen Passat Renault – Megane, Opel – Astra ile devam etti. Toyota – Corolla ise 5. sıradan listeye girdi. En çok ilanı verilen Arazi/ SUV & Pick-up markası değişmedi ve yine Nissan oldu.

Ocak ayında en çok beyaz, siyah, gri, gümüş gri ve kırmızı renkli, yakıt türü dizel olan ve 2016 model yılı olan araçların ilanı yayınlandı. En çok ilan verilen model yılları Ocak ayında da aynı kaldı ve sıralama 2017, 2015, 2012, 2013 şeklinde oldu.

En çok hangi saatte araba bakıldı?

Tüm ilanlar arasında araçların %33,4’ü 0 – 100bin kilometre aralığında yer aldı. İlanların %13,4’ü ise 100.001 – 150.000 TL aralığında satışa sunuldu.

sahibinden.com’da Ocak ayında ilan bakanların en çok ilgisini çeken marka sıralamasında ise liderlik Renault’nun oldu; sıralama Volkswagen, BMW, Mercedes – Benz ve Fiyat şeklinde devam etti.

Araçlar en çok gece 22:00-23:00 aralığında incelendi, ilanlara ortalama bakılma süresi ise 9 dakika 21 saniye.

Yorum Yap
Giriş Yap
Yazı Ekle