• Ana Sayfa
  • Haber
  • Bugün Neler Oldu? İşte Günün Son Dakika Haberleri ve Öne Çıkan Gelişmeleri ile Sosyal Medyanın Gündemi

Bugün Neler Oldu? İşte Günün Son Dakika Haberleri ve Öne Çıkan Gelişmeleri ile Sosyal Medyanın Gündemi

 Bugün Neler Oldu? İşte Günün Son Dakika Haberleri ve Öne Çıkan Gelişmeleri ile Sosyal Medyanın Gündemi
Okunuyor Bugün Neler Oldu? İşte Günün Son Dakika Haberleri ve Öne Çıkan Gelişmeleri ile Sosyal Medyanın Gündemi

10 Şubat Perşembe günü dünyada ve Türkiye’de yaşanan son dakika gelişmelerini ve sosyal medyada en çok konuşulan gündem başlıklarını sizler için derledik.

1. Adı çok sayıda suçla anılan ve Kıbrıs’ta konvoyuna düzenlenen silahlı saldırıda öldürülen Halil Falyalı, Başbakan Faiz Sucuoğlu ve birçok siyasetçinin katıldığı törenle defnedildi. Falyalı’nın tabutunun üzerine Türk ve KKTC bayrakları örtülmesi dikkat çekti.

2. ‘Yeliz’ lakaplı AKP İstanbul Milletvekili Ahmet Hamdi Çamlı, elektrik ve doğalgaza yapılan zamların sorumlusunun CHP olduğunu savundu.

3. TÜİK’e göre, 2021 yılında İstanbul’da yaşayan Sivaslı sayısı Sivas’ın nüfusunu aştı.

4. Halk TV programcısı Ayşenur Arslan’ın Kıbrıs Türk Mukavemet Teşkilatı (TMT) hakkındaki ‘suikastlarla bilinen bir oluşumdu’ sözlerine AKP’den tepki gelirken RTÜK de inceleme başlattı.

5. CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a 31 Aralık’ta yapılan fahiş elektrik zammını geri alma çağrısı yaptı. Kılıçdaroğlu ‘Erdoğan zamları geri çekinceye kadar hiçbir elektrik faturamı ödemeyeceğim’ dedi.

6. Halk pahalılıktan temel ihtiyaçlarını bile alamazken, dövizini bozduran yabancılar için ülkemiz cennet. Yerliye ateş pahası, yabancıya bedava Türkiye, Global Göç Emlak Endeksi’nde 4’üncü oldu.

7. Türkiye’de son dönemde yaşanan kur krizi, enflasyon yükselişi, ekonomistler tarafından ekonomi yönetimi ve popülist politikaların yol açtığı krizlerin en önde gelen örnekleri arasında gösteriliyor. Peki akıllara gelen ve unutulmayan 94 krizinde ne olmuştu?

8. Eski futbolcu ve MHP Merkez Yürütme Kurulu üyesi Saffet Sancaklı, eski Galatasaray Başkanı Selahattin Beyazıt’ın cenaze töreninde tabut taşıdığı sırada hırsızlar tarafından soyuldu.

9. İngiltere’nin saygın gazetelerinden Financial Times’ın köşe yazarı David Gardner, son dönemde Türkiye’de yaşananları mercek altına aldı ve kapsamlı bir değerlendirme yazdı.

10. Uzaktan sağlık hizmeti yönetmeliği Resmi Gazete’de yayımlandı. Yönetmeliğe göre isteyen vatandaş uzaktan muayene olabilecek, gözlem ve takibi yapılabilecek. E-reçete, e-rapor yazılabilecek. Hatta uzaktan cerrahi müdahale dahi yapılabilecek, Türkiye’deki doktorlar tüm dünyadan hasta bakabilecek.

11. Ankara’da üniversite öğrencisi Şule Çet’in (23) plazanın 20’nci katından ‘düşerek’ hayatını kaybetmesiyle ilgili davada hazırladığı, ‘Bir kadın bir erkekle tenha bir yerde içki içmeyi kabul etmişse cinsel ilişkiye rıza göstermiş sayılır’ raporuyla tepki çeken adli tıp uzmanı Dr. Mehmet Nuri Aydın’a; Ankara Tabip Odası’nca verilen 6 ay meslekten men cezası, Türk Tabipler Birliği (TBB) Yüksek Onur Kurulu tarafından onanarak kesinleşti.

12. Oyuncu Ahu Tuğba’nın eski sevgilisi olan ve katıldığı televizyon programlarında yaptığı danslarla ünlenen Meriç Erkan, hem adını hem de hayatını değiştirdi. Erkan’ın son hali ise herkesi şaşırttı.

13. CHP İzmir Milletvekili Atila Sertel, TRT’nin ‘Uyanış Büyük Selçuklu’ ve ‘Barbaroslar’ adlı iki diziye ayda 12 milyon liradan fazla ödediğini söyledi.

14. 70 yaşındaki bir kadının cesedi, ölümünden iki yıl sonra kuzey İtalya’daki evinde bulundu.

15. TLC’de yayınlanan ve ülkemizde de büyük bir izleyici kitlesine sahip olan ‘Ağır Yaşamlar’ programına katılan Destinee Lashaee, yaşamına son verdi.

Yorum Yap
Giriş Yap
Yazı Ekle