• Ana Sayfa
  • Oyun
  • Yeni Assassin’s Creed Oyununun Çıkış Tarihi, Ana Karakteri ve Mekanı Ortaya Çıkmış Olabilir!

Yeni Assassin’s Creed Oyununun Çıkış Tarihi, Ana Karakteri ve Mekanı Ortaya Çıkmış Olabilir!

 Yeni Assassin’s Creed Oyununun Çıkış Tarihi, Ana Karakteri ve Mekanı Ortaya Çıkmış Olabilir!
Okunuyor Yeni Assassin’s Creed Oyununun Çıkış Tarihi, Ana Karakteri ve Mekanı Ortaya Çıkmış Olabilir!

Oyun dünyasının en popüler serilerinden olan Assassin’s Creed’in merakla beklenen yeni oyunu hakkında çok merak edilen detaylardan bazılarının yanıtı belli olmuş olabilir!

Kaynak: https://www.videogameschronicle.com/n…

İlk oyunu ile 2007 yılında karşımıza çıkan Assassin’s Creed o tarihten bu yana popülerliğinde hiçbir azalma olmadan yoluna devam ediyor.

Bizleri gizemlerle dolu bir dünyada yolculuğa çıkartan seri boyunca pek çok farklı suikastçı ile pek çok farklı coğrafyaya konuk olduk. Hatta yolumuz İstanbul ve Kapadokya’ya bile düştü!

Seri yıllar boyunca oynanış mekanikleri ve dünyası bakımından da epey değişti.

Başlangıçta daha çizgisel olan oynanış yıllar içerisinde gelişti, oyunun sınırlı sayılabilecek dünyası da yerini devasa açık dünyalara bıraktı.

Yapılan bazı sızıntılar yeni Assassin’s Creed oyununun ise sessiz sedasız geliştirildiğini söylüyor.

Bu söylentilere göre Assassin’s Creed Valhalla için planlanan bir ek paket sonradan kendi sınırlarını da aşarak başlı başına bir oyuna dönüşmüş. Yeni Assassin’s Creed oyununun kod adı ise Rift. Söylentiler aynı zamanda yeni oyunda ana karakter olarak yakından tanıdığımız Basim’i göreceğimizi de gösteriyor.

Yeni Assassin’s Creed oyunu daha ufak çapta bir yapım olacak.

Özellikle son yıllarda görmeye alıştığımız devasa Assassin’s Creed oyunlarının aksine, kod adı Rift olan bu yapımın biraz daha küçük ölçekte ve rafine olması bekleniyor. Bunun en önemli sebeplerinden biri de oyunun yapım aşamasına bir ek paket olarak başlanmış olması. Rift kod adını taşıyan yapımın coğrafya olarak ise Bağdat’ta geçeceği söylentiler arasında.

Peki yeni Assassin’s Creed oyunu ne zaman çıkış yapacak?

Yeni oyun için elimizde henüz hiçbir resmi açıklama olmadığını, bahsi geçen tüm bilgilerin söylentiden ibaret olduğunu hatırlatmak gerek ancak Ubisoft oyun geliştirme süreçlerinde sızdırılan isabetli bilgiler ile de tanınan bir firma. Yine de tüm bunları bir kenara bırakıp oyun için dillendirilen muhtemel çıkış tarihine bakacak olursak en çok üzerinde yoğunlaşılan zaman aralığının bu yılın sonları ve 2023 başları olduğu görülmekte. Yine de olası ertelemeler göz önünde bulundurulacak olursa oyunun 2023 sonlarına sarkması da muhtemel.

Yorum Yap
Giriş Yap
Yazı Ekle