• Ana Sayfa
  • Oyun
  • PUBG Mobile’ın Yükselişi Durdurulamıyor! PUBG Mobile Geliriyle Ana Oyuna Fark Attı!

PUBG Mobile’ın Yükselişi Durdurulamıyor! PUBG Mobile Geliriyle Ana Oyuna Fark Attı!

 PUBG Mobile’ın Yükselişi Durdurulamıyor! PUBG Mobile Geliriyle Ana Oyuna Fark Attı!
Okunuyor PUBG Mobile’ın Yükselişi Durdurulamıyor! PUBG Mobile Geliriyle Ana Oyuna Fark Attı!

Oynaması tamamen ücretsiz olan PUBG Mobile yalnızca mobil tarafını değil, tüm oyun dünyasını sallamaya devam ediyor! PUBG Mobile’ın geçtiğimiz yıl geliştirici ve yayıncısına ana oyundan katbekat daha fazla gelir sağladı!

Kaynak: https://www.pocketgamer.biz/asia/news…

2018 yılının başlarında hayatımıza giren PUBG Mobile o tarihten bu yana popülerliğinden hiçbir şey kaybetmiş değil.

Mobil oyun dünyasını geri dönülemez bir biçimde değiştiren PUBG Mobile’ı en çekici kılan özelliklerinin başında ise tamamen ücretsiz olmasının yanı sıra sunduğu keyifli oynanış ve sürekli güncel tutulması yer alıyor. Oyun League of Legends gibi farklı yapımlarla işbirliği içerisine girerek oyuncuların dikkatini üzerinde tutmayı başarıyor.

PUBG Mobile’ın geliştiricisi Bluehole’u çatısı altında bulunduran ana şirket Kafton geçtiğimiz yılın mali raporlarını açıkladı.

Bu mali raporlar gösterdi ki PUBG Mobile aradan geçen yıllara rağmen tahtından kolay inecek gibi görünmüyor! Toplamda 434,8 milyon dolar gelir açıklayan ve tarihinin en karlı dönemini geçiren Krafton’un bu başarısında PUBG Mobile’ın da payı muazzam.

PUBG Mobile adeta para bastı!

1,8 milyar dolar gelir elde eden PUBG Mobile ana oyuna ise misliyle fark attı! PUBG geçtiğimiz yıl konsollar ve PC’de 333.6 milyon dolar gelir seviyesinde kaldı, oyunun artık tamamen ücretsiz olduğunu da hatırlatmakta fayda var. oyunun Hindistan gibi büyük bir pazara açılması ve PUBG: New State de bu başarının kilit noktalarından.

Kısacası PUBG Mobile tacını kolay kolay devredecek gibi görünmüyor.

Pek çok klonuna ve benzerine rağmen PUBG Mobile hala mobil oyun sektörünün büyük bir kısmını elinde bulunduruyor. PUBG: New State gibi mobil oyunlar ve PUBG markası altında çıkacak olan yeni projeler de yapımın gücüne güç katan unsurlar arasında.

Yorum Yap
Giriş Yap
Yazı Ekle