• Ana Sayfa
  • Haber
  • Tanju Özcan: ‘AKP’li Üye, Suya Yapılan İndirimin İptali İçin Dava Açmış’

Tanju Özcan: ‘AKP’li Üye, Suya Yapılan İndirimin İptali İçin Dava Açmış’

 Tanju Özcan: ‘AKP’li Üye, Suya Yapılan İndirimin İptali İçin Dava Açmış’
Okunuyor Tanju Özcan: ‘AKP’li Üye, Suya Yapılan İndirimin İptali İçin Dava Açmış’

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan belediyenin suya yaptığı indirimi AKP’li bir meclis üyesinin mahkemeye taşıdığını açıkladı.

AKP’li üyenin suç duyurusunu Bolu Belediyesi Başkanı Tanju Özcan sosyal medya hesabı üzerinden duyurdu. 

Özcan’ın paylaşımı şöyle:

‘Elektrik, doğalgaz ve akaryakıta 3 haneli bindirimler yapılırken; biz Bolu Belediyesi olarak suya %44 oranında indirim yaptık diye AK PARTİ meclis üyesi, kararın iptali için dava açmış. Allah’ım bu mübarek günde aklıma mukayyet ol n’olur.”

????

“Milletin ucuz suya erişimi engellenmiş olacak”

Suç duyurusunun detaylarını TELE1’e anlatan Özcan şu ifadeleri kullandı: 

“Biz göreve geldiğimizde sayaçların çoğu bozuktu. Dijital saatlerin çoğunun kullanım süresi dolmuştu. Çin malı saatleri getirip Bolu’da takmışılardı evlere. Biz de bunların acilen değişmesi gerektiğini söyledik. Bir kısmını yeniledik. Şu an Bolu geneli saatlerin yüzde 55’i mekanik, yüzde 45’i de dijital saat. Sonrasında da Meclis’te bir karar aldık. Suyu 2.5 TL’ye düşürdük. geldiğimizde bu ücret 4 TL’ydi. Ama bunu mekanik saatler için yaptık. Mekanik ve dijital saatler ile ilgili alınan kararların içinde bu ücret indirimi de vardı. AKP’li bir üye de gidip o alınan kararları dava etti. Eğer dava sonuçlanırsa milletin ucuz suya erişimi engellenmiş olacak ve zam otomatik iptal olacak. ”

Gazeteci İsmail Saymaz, Tanju Özcan’dan dilekçenin talep bölümünü de paylaşmasını istedi. Özcan henüz Saymaz’a yanıt vermedi.

Yorum Yap
Giriş Yap
Yazı Ekle