• Ana Sayfa
 • Sinema
 • ’14 Şubat Aşk Filmi Olmadan Olur mu?’ Diyenler İçin BluTV’de Yayınlanacak Sevgililer Günü Filmleri

’14 Şubat Aşk Filmi Olmadan Olur mu?’ Diyenler İçin BluTV’de Yayınlanacak Sevgililer Günü Filmleri

 ’14 Şubat Aşk Filmi Olmadan Olur mu?’ Diyenler İçin BluTV’de Yayınlanacak Sevgililer Günü Filmleri
Okunuyor ’14 Şubat Aşk Filmi Olmadan Olur mu?’ Diyenler İçin BluTV’de Yayınlanacak Sevgililer Günü Filmleri

14 Şubat Sevgililer Günü yaklaşırken, romantik film arayışları da epey çoğaldı. Bu durumu izleyicilerine avantajlı hale getiren BluTV, Sevgililer Günü’nde sevgiliyle izlenecek en iyi aşk filmlerini yayınladı. İşte BluTV’de yayınlanan en romantik filmler…

1. Before Sunrise (1995)

 • IMDb: 8,1

Özet: Avrupa’da bir trende tanışan genç bir adam ve kadın, bir akşamı Viyana sokaklarında birlikte geçirirler. Fakat maalesef birlikte geçirecekleri tek bir geceleri var.

Oyuncular: Ethan Hawke, Julie Delpy

Yönetmen: Richard Linklater

2. The Notebook (2004)

 • IMDb: 7,8

Özet: Fakir bir genç adam, zengin bir genç kadına aşık olur ve ona özgürlük duygusu verir, ancak sosyal farklılıkları nedeniyle kısa sürede ayrılırlar. Fakat kaderleri onları yıllar sonra tekrardan karşılaştıracaktır.

Oyuncular: Rachel McAdams, Ryan Gosling, Gena Rowlands

Yönetmen: Nick Cassavetes

3. Love & Other Drugs (2010)

 • IMDb: 6,7

Özet: 1990’larda Pittsburgh’lu bir ilaç satıcısı, Parkinson hastalığından muzdarip genç bir kadınla ilişkiye başlar. Kadınlarla ilişkisinde çapkın taraf olan genç adam, bu kadınla beraber farklı bir yolculuğa çıkacaktır.

Oyuncular: Jake Gyllenhaal, Anne Hathaway

Yönetmen: Edward Zwick

4. Crazy, Stupid, Love. (2011)

 • IMDb: 7,4

Özet: Orta yaşlı bir adamın hayatı, karısı ondan boşanmak istediğinde dramatik bir şekilde değişir. Barlardan kız tavlamayı öğreten yeni arkadaşı Jacob’ın yardımıyla erkekliğini yeniden keşfetmeye çalışsa da bu işte o kadar da iyi değildir.

Oyuncular: Steve Carell, Ryan Gosling, Emma Stone

Yönetmen: Glenn Ficarra, John Requa

5. Midnight in Paris (2011)

 • IMDb: 7,7

Özet: Bir senarist, nişanlısının ailesiyle birlikte Paris’e yaptığı bir gezi sırasında kendisini her gün gece yarısı gizemli bir şekilde 1920’lere dönerken bulur. Woody Allen’ın en sevilen filmlerinden Midnight in Paris, kesinlikle romantizm arayanlara hitap ediyor.

Oyuncular: Owen Wilson, Marion Cottilard, Rachel McAdams

Yönetmen: Woody Allen

6. Evim Sensin (2012)

 • IMDb: 5,1

Özet: Leyla, babası Selim ile aralarındaki sorunları çözmeye çalışmaktadırlar. İskender ise küçük yaşlardan beri şanssız bir hayat yaşamış olan yetimhanede büyümüştür. Bu ikili şans eseri tanışırlar ve aşık olurlar, fakat kaderleri onları bir arada tutmayacaktır.

Oyuncular: Özcan Deniz, Fahriye Evcen

Yönetmen: Özcan Deniz

7. Çok Uzak Fazla Yakın (2016)

 • IMDb: 4,8

Özet: Farklı sosyal gruplardan iki sanat okulu öğrencisi birbirlerine aşık olurlar. Adam idealist bir ressam, kadın ise fotoğrafçıdır ama aralarındaki ilişkiyi yürütebilecekler midir?

Oyuncular: Burcu Biricik, Özgün Çoban

Yönetmen: Türkan Derya

8. Deniz Seviyesi (2014)

 • IMDb: 6,2

Özet: Damla, üniversite okumak için 8 yıl önce Ayvalık’tan Amerika’ya gider. O şimdi New York’ta yaşayan Amerikalı bir avukatla evli başarılı bir iş kadınıdır. İlk çocuğuna 6 aylık hamile olsa da Türkiye’de geride bıraktıklarından dolayı kendini henüz anne olmaya hazır hissetmez ve yüzleşmek için geri döner. 

Oyuncular: Damla Sönmez, Ahmet Rıfat Şungar

Yönetmen: Nisan Dağ, Esra Saydam

9. Blue is the Warmest Colour (2013)

 • IMDb: 7,7

Özet: Adele’nin hayatı, arzusunu keşfetmesine ve hem bir kadın hem de bir yetişkin olarak kendini göstermesine izin verecek mavi saçlı genç bir kadın olan Emma ile tanıştığında değişir. En iyi LGBT filmlerinden olan Blue is the Warmest Colour, aşkın rengi ve cinsiyeti olmadığını gösteriyor.

Oyuncular: Lea Seydoux, Adele Exarchoupoulos

Yönetmen: Abdellatif Kechiche

10. The Handmaiden (2016)

 • IMDb: 8,1

Özet: Bir kadın, bir Japon varisinin hizmetçisi olarak işe alınır, ancak gizlice onu dolandırmak için bir komploya karışır. Bu entrikalar dönerken hizmetçi, hanımefendisine karşı bir aşk beslemeye başlar.

Oyuncular: Kim-Min Hee, Ha Jung Woo, Cho Jin-Woong

Yönetmen: Park Chan-Wook

11. After We Collided (2020)

 • IMDb: 5,2

Özet: Aynı adlı 2014 aşk romanından uyarlanan bu film, iki genç yetişkinin aşk hayatını takip ediyor. Aşkı ve cinselliği birbirlerinde keşfeden bu ikili, bu yükü taşıyabileceklerinden emin değillerdir.

Oyuncular: Josephine Langford, Hero Fiennes Tiffin

Yönetmen: Roger Kumble

12. Little Children (2006)

 • IMDb: 7,5

Özet: Massachusetts’in dedikodularla dolu bir banliyösünde yaşayan evli iki kişi, yasak bir aşk yaşamaya başlar. Bu esnada eskiden mahallede oturan çocuk tacizcisi mahalleye geri dönmüştür.

Oyuncular: Kate Winslet, Patrick Wilson, Jennifer Connely

Yönetmen: Todd Field

13. Love (2015)

 • IMDb: 6,1

Özet: Murphy, Paris’te yaşayan ve Electra ile son derece cinsel ve duygusal olarak yüklü bir ilişkiye giren bir Amerikalıdır. İlişkileri üzerindeki etkisinden habersiz, güzel komşularını yataklarına davet ederler.

Oyuncular: Karl Glusman, Aomi Muyock

Yönetmen: Gaspar Noe

14. Carol (2015)

 • IMDb: 7,3

Özet: Genç bir fotoğrafçı ve mağaza çalışanı, Carol isminde orta yaşlı bir kadınla aşk yaşamaya başlar. Beraber ufak bir geziye çıkan ikilinin ilişkileri Carol’un ailesi yüzünden sarsılır.

Oyuncular: Cate Blanchett, Rooney Mara, Sarah Paulson

Yönetmen: Todd Haynes

15. Portrait of a Lady on Fire (2019)

 • IMDb: 8,1

Özet: On sekizinci yüzyılın sonunda, Brittany’de izole bir adada, bir kadın ressam, genç bir kadının düğün portresini yapmak için işe alınır. Fakat aralarındaki ilişki farklı bir boyuta taşınacaktır.

Oyuncular: Adele Haenel, Noemie Merlant

Yönetmen: Celina Sciamma

Yorum Yap
Giriş Yap
Yazı Ekle