• Ana Sayfa
  • Oyun
  • Mobilde RPG Rüzgarları Esiyor: RPG Türünün Mobil Platformdaki En Başarılı 13 Örneği

Mobilde RPG Rüzgarları Esiyor: RPG Türünün Mobil Platformdaki En Başarılı 13 Örneği

 Mobilde RPG Rüzgarları Esiyor: RPG Türünün Mobil Platformdaki En Başarılı 13 Örneği
Okunuyor Mobilde RPG Rüzgarları Esiyor: RPG Türünün Mobil Platformdaki En Başarılı 13 Örneği

Oyunculuğun altın çağında her oyunu neredeyse her platformda oynayabiliyoruz. Dolayısıyla konsol mu PC mi derken Android ve iOS üzerinde oynayabileceğimiz birbirinden keyifli yapımları unutmamak gerekiyor. Bir dönemin en başarılı klasiklerini 6 inç ekranlarda ve dilediğimiz zaman oynayabilmek artık mümkün.

İşte telefonunuzda oynayabileceğiniz en başarılı 13 RPG oyun…

1. Star Wars: Knights of the Old Republic

Oyuncuları Star Wars evrenine davet Knights of the Old Republic de uygulama mağazalarında yerini alıyor. RPG severlerin gönlünde taht kuran yapım önümüzdeki yıllarda remake adı altında sıfırdan geliştirilip tekrar piyasaya sürülecek.

KOTOR deyince akan sular durur, RPG türünün diğer örnekleri saygı duruna geçer.

2. Exiled Kingdoms

Mütevazı grafikleri, basit arayüzü ve kolay oynanışıyla eski RPG’lere dair adeta bir saygı duruşu olan Exiled Kingdoms, türün hakiki örneklerini sevenler için nefis bir deneyim sunuyor.

3. Eternium

Sürekli eşya topladığınız oyunları seviyor ve yeni loot için sürekli görev kovalıyorsanız Eternium’dan başka bir yere bakmanıza gerek yok. Bol bol eşya avına çıkacağınız oyun sizi ziyadesiyle memnun edecek.

4. Cat Quest II

Savaşçı kedilere yön vererek keyifli maceralara çıktığımız bu tatlı yapım ise ‘kesinlikle indirmelisiniz’ dedirten özelliklere sahip değil. Yine de savaşçı kediler konseptinin indirmeye yeterli olduğuna eminiz.

5. Genshin Impact

Çıkış yaptıktan sadece günler sonra yapım maliyetini çıkaran Genshin Impact ise listemizdeki en başarılı oyunlardan biri. Gacha sistemindeki oyun RPG elementlerine sahip. Aynı zamanda ücretsiz olan oyunun geliştirici koltuğunda miHoYo oturuyor.

Oynadıkça karakter envanterinizi genişlettiğiniz yapımın renkli dünyasında yapacak bolca şey var. Oyunu telefonunuza indirmeye karar verirseniz en az 18 GB yer kaplayacağını da belirtelim.

6. Chrono Trigger

Oyun dünyasında bir JRPG türü vardır. O türün de bayrak taşıyanı Chrono Trigger adlı muazzam oyundur. Japon RPG oyunlarının dünyasına girmek ve türün dibini sıyırmak istiyorsanız Chrono Trigger’ı telefonlarınızda deneyim edebilirsiniz.

7. Neverwinter Nights: Enhanced Edition

Baldur’s Gate’in kanıtlanmış formülünü alıp kendi bileşenleriyle harmanlayan Neverwinter Nights ise ‘ben kendi karakterimi yöneteyim, partinin diğer üyeleri keyfince takılsın‘ diyenler için klasik bir RPG deneyimi sunuyor. Sonuçta her koyun kendi bacağından…

8. Grimvalor

Souls türünün zorlayıcı bileşenlerini platform yapısıyla birleştiren Grimvalor, sabır sınayan düşmanları ve baş düşman dövüşleriyle keyifli saatler vadediyor.

9. Planetscape: Torment: Enhanced Edition

RPG deyince akla ilk gelen yapımlardan biri olan Planetscape: Torment ise kuvvetli metin dili ve efsane hikayesiyle dış dünyayla bağlantınızı kesecek. Oldukça başarılı olan mobil sürümü ise oyunun genel yapısından asla taviz vermeyerek sizi alıp uzak bir diyara götürecek.

10. Battle Chasers: Nightwar

Chrono Trigger gibi yapımlardan örnek alan Battle Chasers: Nightwar ise sıra tabanlı dövüş elementlerini başarılı bir oynanış formülüyle birleştiriyor. Alışılmış hikayesi ve bol kasılma süreciyle sizi uzun bir süre meşgul tutacağını söyleyebiliriz.

11. Baldur’s Gate: Enhanced Edition

Bir RPG klasiği olan Baldur’s Gate de akıllı telefonlarda yerini aldı. Yenilenmiş arayüzünün yanı sıra birçok yeni içeriği de bünyesinde barındıran Baldur’s Gate: Enhanced Edition, rol yapma oyunlarının tahtında oturmaya devam ediyor.

12. Another Eden

Uygulama mağazalarındaki en başarılı JRPG oyunlardan biri olan ANother Eden ise her yönüyle oyunculardan geçer not almayı başarıyor. Oyunun kendi içinde tutarlı dünyası ve başarılı dövüş sistemi aradığınız RPG deneyimini sunuyor.

13. The Banner Saga

The Banner Saga üçlemesinin ilk halkası sizi bir klanın unutulmaz yolculuğuna götürecek. Sıra tabanlı dövüş sistemi ve kritik seçim anlarıyla kendi hikayenizi yapacağınız oyunda efsanevi bir hikayeye telefonunuzun ekranından şahit olacaksınız.

Yorum Yap
Giriş Yap
Yazı Ekle