WhatsApp Web ve Topluluklar İçin Beklenen Özellikler Ufukta Görüldü

 WhatsApp Web ve Topluluklar İçin Beklenen Özellikler Ufukta Görüldü
Okunuyor WhatsApp Web ve Topluluklar İçin Beklenen Özellikler Ufukta Görüldü

WhatsApp’ın tarayıcıyla çalışan versiyonu WhatsApp Web için uzun süredir gelmesi istenen özellik beta sürümde görüldü. Ayrıca WhatsApp Topluluklar özelliğiyle de gruplar daha pratikleşecek.

WhatsApp, Beta programına kayıt olan kullanıcılar için yeni özellikler sunmaya devam ediyor. Uzun süredir beklenen WhatsApp Web üzerinden görüntülü ve sesli arama özelliği nihayet test edilmeye başlandı.

Twitter kullanıcısı Mukul Sharma, WhatsApp Web üzerinden arama özelliğinin bazı test kullanıcılarına sunulduğunu açıkladı. Geçtiğimiz aylarda Telegram’da bulunan bazı özellikler ile kullanıcıların karşısına çıkan WhatsApp, yakında arama özelliğini de herkese sunacak.

Özellik hakkında değerlendirme yapan kullanıcılar, aramalarda herhangi bir sorun yaşamadıklarını dile getirdi. iOS ve Android sahiplerinin sıkça kullandığı özellik, artık akıllı telefon ve tablet ihtiyacı duyulmadan kullanılabilecek.

iOS için 22.4.0.75 beta güncellemesini TestFlight kullanıcılarının hizmetine sunan WhatsApp, uzun süredir geleceği konuşulan Topluluklar özelliğinden resmi olarak ilk kez bu sürümde bahsetti.

WABetaInfo, son sürümü yükledikten sonra uygulamayı açınca topluluklar özelliğini tanıtan bir karşılama mesajı çıktığını belirtti. WhatsApp Topluluklar özelliği; birden fazla grubun, özel ad ve açıklama ile Topluluk (Community) adı verilen daha büyük bir grupta birleştirilmesini sağlıyor. Standart bir grup sohbetinden işleyiş anlamında pek bir farkı yok. Ancak topluluk yöneticilerinin yetkileri grup yöneticilerine kıyasla çok daha farklı olacak.

Yöneticiler, topluluklar için özel bir simge belirleyebilecekler.

Grupların simgesi yuvarlakken, topluluklarınki ise kenarları yuvarlatılmış kare şeklinde olacak. WhatsApp geçen sene bu özelliği geliştirirken yanlışlıkla toplulukların simge tasarımını aktifleştirmişti. Ancak kısa süre sonra hemen geri çekti.

Bilindiği kadarıyla WhatsApp Topluluklar özelliği davet sistemiyle çalışacak. Yöneticiler oluşturdukları “Topluluk Davet Bağlantısı” ile diğer kişileri topluluğa davet edebilecek. Bunun dışında, yeni katılan bir kişi topluluğa bağlı bütün gruplara hemen mesaj gönderemeyecek.

Yorum Yap
Giriş Yap
Yazı Ekle