• Ana Sayfa
  • Haber
  • 12 Şubat Korona Tablosu Açıklandı! Türkiye’de Bugün Koronavirüs Vefat ve Vaka Sayısı Kaç Oldu?

12 Şubat Korona Tablosu Açıklandı! Türkiye’de Bugün Koronavirüs Vefat ve Vaka Sayısı Kaç Oldu?

 12 Şubat Korona Tablosu Açıklandı! Türkiye’de Bugün Koronavirüs Vefat ve Vaka Sayısı Kaç Oldu?
Okunuyor 12 Şubat Korona Tablosu Açıklandı! Türkiye’de Bugün Koronavirüs Vefat ve Vaka Sayısı Kaç Oldu?

Şubat ayının ikinci haftasında koronavirüs vaka sayıları vatandaşlar tarafından merak ediliyor. ‘Bugünkü vaka sayısı kaç oldu?’ sorusunun yanıtı her gün en çok araştırılanlar arasında yer alıyor. Türkiye ilk olarak 15 Mart 2020 yılında görülen koronavirüs vakası yayılarak devam ediyor. Bazı dönemlerde ve aşılama çalışmalarının hızlanmasıyla etkisini kaybeden koronavirüs yeni varyantların çıkmasıyla tekrardan artmaya başladı. Vatandaşlar ülkemizde koronavirüsün son durumunu koronavirüs tablosundan her gün takip ediyor. Son çıkan Omicron varyantı ise salgının hızla yayılmasına neden olarak vatandaşların sağlığını daha çok tehlikeye atıyor. Peki 12 Şubat koronavirüs tablosu açıklandı mı? 12 Şubat koronavirüs vaka sayısı kaç oldu? Koronavirüs vefat sayısı kaç? İşte güncel koronavirüs tablosuna dair tüm detaylar…

Türkiye’de günlük koronavirüs verileri her gün Sağlık Bakanlığı tarafından vatandaşlarla paylaşılıyor. Birçok kişi 12 Şubat koronavirüs tablosunun açıklanıp açıklanmadığını merak ediyor. Peki 12 Şubat koronavirüs tablosu açıklandı mı? 12 Şubat koronavirüs vaka sayısı kaç oldu? Koronavirüs vefat sayısı kaç? İşte 12 Şubat güncel vefat ve vaka sayısına dair son bilgiler…

12 Şubat Koronavirüs Tablosu Açıklandı! Vefat ve Vaka Sayısı Kaç Oldu?

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca her akşam güncel koronavirüs vaka sayısını sosyal medya hesabı üzerinden paylaşıyor. Vatandaşlar her gün vaka sayılarını kontrol ediyor. 12 Şubat koronavirüs tablosuna dair verilere aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Sağlık Bakanlığı tarafından son dakika 12 Şubat korona tablosu bilgileri açıklandı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Twitter hesabı üzerinden bu bilgileri duyurdu. 

Bugün 448 bin 347 test yapılırken 86 bin 193 yeni vaka tespit edildi. Can kaybı ise 272 oldu.

Dün açıklanan tabloda ise vaka sayısı 98 bin 602 olarak kaydedilmişti. Öte yandan son 24 saatte 73 bin 526 kişi daha sağlığına kavuştu. Açıklanan son verilere göre, Türkiye genelinde 1. doz aşı ortalaması yüzde 92,73 olurken, 2. doz ortalaması yüzde 84.77 olarak kayıtlara geçti. 1., 2. ve 3. doz toplam aşı sayısı ise 143 milyon 940 bin 936’ya ulaştı.

”…Aşının Bu Sonuçta Etkisi Büyük…”

Sağlık Bakanı Koca, ”Tedavisi devam eden ağır hasta sayısı 1.000 civarında. Vaka sayıları hayli düşükken ağır hasta sayımız bunun üstünde oluyordu. Aşının bu sonuçta etkisi büyük, Omicron’u da hesaba katmalıyız. Şartlar lehimizdeyken, 65 yaş üstünü ve kronik hastaları koruyarak vefatları azaltalım.” dedi.

Yorum Yap
Giriş Yap
Yazı Ekle