• Ana Sayfa
  • Yazılım
  • Bakan Açıkladı: En Ucuz Ürünün En Yakın Nerede Olduğunu Gösteren Mobil Uygulama Geliyor

Bakan Açıkladı: En Ucuz Ürünün En Yakın Nerede Olduğunu Gösteren Mobil Uygulama Geliyor

 Bakan Açıkladı: En Ucuz Ürünün En Yakın Nerede Olduğunu Gösteren Mobil Uygulama Geliyor
Okunuyor Bakan Açıkladı: En Ucuz Ürünün En Yakın Nerede Olduğunu Gösteren Mobil Uygulama Geliyor

Enflasyon ile mücadele kapsamında tüketicilerin fiyat takibi yapabilmesini sağlayacak bir mobil uygulama geliştirdiklerini belirten Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, bu uygulama sayesinde herhangi bir ürünün en uygun fiyata nerede satıldığının bulunmasını sağlayacaklarını söyledi.

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, Türkiye Ekonomi Modeli Yeni Adımlar ve Enflasyon Tedbirleri Tanıtım Toplantısı’nda açıklamalarda bulundu. Teknoloji tarafında dikkat çeken detay ise bir mobil uygulama geliştirildiğinin müjdesi oldu.

Bakan Nebati, şöyle konuştu:

“En ucuz ve en yakın nerede haritası ortaya çıkacak”

“Bu mobil uygulamayla vatandaşlarımız enflasyonun düşüşüne katkı veren üretici ve satış noktalarında ürün-fiyat takibine bakacak; satış noktaları, kategori ve ürün filtrelemeyle kolay arama yapabilecek; toplam alışveriş tutarını hesaplayabilecek; en ucuz ve en yakın nerede haritası ortaya çıkacak.

1 Mart’ta başlayacak

Uygulama 1 Mart’ta başlayacak. Tüketiciye fiyat takibi imkanı sunacak, en uygun fiyatlı ürüne hızlı ulaşma imkanı sağlanacak. Bu mobil uygulamanın geliştirilmesiyle enflasyonla mücadelede hayata geçirilecek adımların fiyatlara yansımasını engelleyecek tedbirlerimizi ortaya koymuş olacağız.”

Yorum Yap
Giriş Yap
Yazı Ekle