• Ana Sayfa
  • Haber
  • ‘Burası Hukuk Devleti’ Diyen Kaymakam, Kılıçdaroğlu’nun Soyunun Dayandığı Dergahı Silahla Bastı

‘Burası Hukuk Devleti’ Diyen Kaymakam, Kılıçdaroğlu’nun Soyunun Dayandığı Dergahı Silahla Bastı

 ‘Burası Hukuk Devleti’ Diyen Kaymakam,  Kılıçdaroğlu’nun Soyunun Dayandığı Dergahı Silahla Bastı
Okunuyor ‘Burası Hukuk Devleti’ Diyen Kaymakam, Kılıçdaroğlu’nun Soyunun Dayandığı Dergahı Silahla Bastı

Kılıçdaroğlu’nun soyunun dayandığı Tunceli Nazımiye ilçesinde bulunan Düzgün Baba Dergâhı’nı silahlı kişilerin bastığı iddia edildi.

Oda TV’nin haberine göre, CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun soyunun dayandığı Tunceli Nazımiye ilçesinde bulunan Düzgün Baba Dergâhı’nı silahlı kişilerin bastığı iddia edildi.

Tunceli’deki Düzgün Baba Dergâhı, Nazımiye Kaymakamı Uğur Tutkan’ın silahlı kişilerle Cemevi önüne gelip poz verdiğini ve yöneticilerini tehdit ettiğini açıkladı.

‘Sana da uzantılarına da öğreteceğiz’

Uğur Tutkan’ın paylaşımında “Dernek adı altında halkımızın inancını kullanarak, para toplayarak, topladığı paraları usulsüz kanunsuz ve Düzgün Baba Cemevi ve mekanı dışında yani amaç dışı harcayacaksın. Sonrada Cemevlerimizi biz ticarethane olarak göreceğiz. Kanunsuzluk, usulsüzlük, kıblesi olanlara doğru yolu göstereceğiz. Türkiye Cumhuriyeti kanun, hukuk devletidir. Sana da uzantılarına da öğreteceğiz; kanunu, hukuku ve devletimizin gücünü” tehditleri yer alıyor.

Düzgün Baba Cemevi’nin sosyal medya hesabından yaptığı açıklama ise şu şekilde:

“Dün Düzgün Baba Cemevi olarak yaptığımız açıklamadan sonra Nazımiye Kaymakamı Devletin kolluk güçleriyle Cemevimizin önüne gelip silahlarla poz verip, Cemevi başkanı ve yönetimini ‘size ve uzantılarınıza Devletin gücünü göstereceğim’ diye tehdit ediyor. İftiralarla karalamayla Cemevi yönetimine dönük algı yaratmaya çalışıyor. Varsa elinde kanunsuzluk ve usulsüzlük yaptığımıza dair bir belgen ver mahkemeye hukuk önünde hesaplaşalım! Bir Alevi inanç merkezine silahlarla gelip kapının önünde poz verip o Cemevinde hizmet verenleri tehdit ederek devletin gücünü böyle mi gösteriyorsun?”

Yorum Yap
Giriş Yap
Yazı Ekle