Fatura Dramı: Boş Kuyuya 600 TL Elektrik Faturası Geldi

 Fatura Dramı: Boş Kuyuya 600 TL Elektrik Faturası Geldi
Okunuyor Fatura Dramı: Boş Kuyuya 600 TL Elektrik Faturası Geldi

CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, Niğde’nin Ereğli ilçesinde çiftçilerle bir araya geldi. Gürer’in dinlediği çiftçilerden çiftçi Salim Ulucan, boş olan sulama suyu kuyusuna 600 lira tutarında elektrik faturası geldiğini söyledi.

Cumhuriyet gazetesinin haberine göre, CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, Ereğli’nin Yeniköy bölgesinde çiftçilerle bir araya gelerek sorun ve taleplerini dinledi. Yoğun kar yağışı altında sorunlarını CHP Milletvekili Gürer’e anlatan çiftçiler, artan girdi maliyetleri nedeniyle üretim yapamayacak duruma geldiklerini söyledi.

CHP Milletvekili  Ömer Fethi Gürer’e yaşadığı sorunları anlatan Yeniköylü çiftçi Salim Ulucan gübre ve tohum fiyatlarının aşırı derecede artması nedeniyle bu yıl ekim gerektiği kadar yapamadıklarından yakındı. Ekim yaptıkları tarlalara gübre atamadıklarını ifade eden Sami Ulucan, giderlerin gelirleri kurtarmadığını belirtti.

Boş olan sulama suyu kuyusuna 600 lira tutarında elektrik faturası geldiğini anlatan Salim Ulucan, “İki ay sonra sulama sezonu başlayacak; o zaman ne kadar fatura gelecek tahmin bile etmek istemiyorum, çok korkuyorum”  diyerek artan elektrik maliyetlerine tepki gösterdi.

Yorum Yap
Giriş Yap
Yazı Ekle