Tinder’dan Yeni Eşleştirme Seçeneği: Kör Randevu

 Tinder’dan Yeni Eşleştirme Seçeneği: Kör Randevu
Okunuyor Tinder’dan Yeni Eşleştirme Seçeneği: Kör Randevu

Tinder, birbirlerinin profilini göremeden üyelerini eşleştiren yeni özelliğini duyurdu. Yeni özellik Blind Date (Kör Randevu) adını taşıyor.

Yeni özellikle ilgili detaylar, içeriğimizde.

Dünya genelinde kullanıma sunulacak özellik, Z kuşağının yüzde 41’inin kör bir randevuya çıkacağını fakat bunu nasıl ayarlayacağını bilmediğini söylemesinin ardından 10 Şubat’ta çıktı.

Hızlı Muhabbet: Kör Randevu adlı özellik, Tinder’ın “Keşfet” bölümünde hizmete sunulacak ve sohbete odaklanarak ilk izlenimi fotoğraflardan ziyade sohbet üzerine kurmayı amaçlayacak.

Özellik şöyle çalışacak: Tinder tercihlerinize göre sizi biriyle eşleştirecek ve ancak ikiniz de bir süre sohbet ettikten sonra eşleşmeye karar verirseniz profillerinizin tamamı gösterilecek.

Independent Türkçe’nin haberine göre Tinder, üyelerin kaynaşma amaçlı bir dizi kısa soruyu cevaplayacağını ve ortak noktalara göre birbirleriyle eşleştirileceğini belirtti.

Tinder’ın yaptığı açıklamada, ‘Ardından üyeler ‘Aynı gömleği yıkamadan ____ defa giymek sorun değil’ ve ‘____’a/e ketçap sıkarım’ gibi çoktan seçmeli sorulara verdikleri cevaplar dışında, ekranın diğer tarafındaki kişi hakkında hiçbir ayrıntı bilmeden süreli bir sohbete başlayacak‘ dendi.

“Süre dolduğunda diğer kişinin profilini beğenebilirler ve bir eşleşme olması halinde de bu profil kendilerine gösterilir ya da yeni biriyle eşleştirilmeyi seçebilirler.”

Özellik, Tinder’ın Z kuşağının ‘nostalji’ ve ‘sahici bağlantılar’ aradığını söylemesiyle hayata geçirildi.

Çöpçatanlık uygulamasının yaptığı bir ankette, Z kuşağından Britanyalı kullanıcıların yüzde 21’i popülerleşmesini istedikleri eski usul randevunun kör randevu olduğunu söyledi.

Özelliğin erken test döneminde Tinder, profilleri görünür olan ve diğer Hızlı Muhabbet özelliklerini kullanan üyelere kıyasla Kör Randevu’yu kullanan üyelerin yüzde 40 daha fazla eşleşme aldığını tespit etti.

Tinder’da Ürün İnovasyonundan Sorumlu Başkan Yardımcısı Kyle Miller şunları söyledi:

“Şaşırtıcı derecede eğlenceli”

‘Fotoğraflardan varılabilecek peşin hükümler olmadan, birinin kişiliğinin sohbet üzerinden tanıtılmasına imkan sağlamanın gerçekten çok özel bir tarafı var. Yeni Kör Randevu deneyimi, etkileşime girmek ve bağlantılar kurmak için şaşırtıcı derecede eğlenceli ve şakalaşmaya dayalı bir yol sunuyor.’

Yorum Yap
Giriş Yap
Yazı Ekle