• Ana Sayfa
  • Yazılım
  • YouTube 2022 Planlarını Açıkladı: Alışveriş, Shorts İyileştirmeleri ve Dahası

YouTube 2022 Planlarını Açıkladı: Alışveriş, Shorts İyileştirmeleri ve Dahası

 YouTube 2022 Planlarını Açıkladı: Alışveriş, Shorts İyileştirmeleri ve Dahası
Okunuyor YouTube 2022 Planlarını Açıkladı: Alışveriş, Shorts İyileştirmeleri ve Dahası

Teknoloji devi Google’ın bünyesindeki dünyanın en popüler video paylaşım ağı YouTube, resmi blogunda 2022 yılı için geliştirme planlarını paylaştı. Şirket, 2022 yılı içinde içerik üreticilerine yeni gelir kaynakları yaratacak.

Dünyanın en büyük video içerik platformlarının başında gelen YouTube, üzerinde çalıştığı yeniliklerle kullanıcılarının deneyimlerini arttırmayı hedefliyor.

“Bu yılın yol haritasında çok istenen birkaç özelliği fark edeceksiniz”

YouTube’un Baş Ürün Sorumlusu Neal Mohan, bir blog gönderisinde bu yeniliklerden bahsetti.

‘2022’de kullanıma sunacağımız tüm yeni ürünler ve araçlar için heyecanlıyım. Bu yılın yol haritasında çok istenen birkaç özelliği fark edeceksiniz. Bu güncellemelerin her biri, çok sayıda tartışma ve verinin yanı sıra tüm YouTube topluluğundan gelen geri bildirimlere dayanıyor.’

Paylaşılan bilgiye göre YouTube içerik oluşturucuların kanal yönergeleri belirleme ve insanların favori kanallarındaki etiketli öğeler aracılığıyla doğrudan YouTube’da alışveriş yapmalarına olanak sağlama yeteneği de dahil olmak üzere birçok yeni özellik üzerinde çalışıyor.

YouTube ayrıca izleyicilere, videoları izledikleri ana kadar zamanlanmış yorumları sıralama seçeneği sunmayı da planlıyor.

Tüm bunların yanı sıra YouTube, NFT alanında da büyük bir potansiyel gördüğünü, video platformunda içerik üretenlerin takipçileriyle etkileşim kurabilmesi ve ek gelir elde edebilmeleri için yeni yöntemler konusunda NFT entegrasyonunu düşündüklerini de dile getiriyor.

YouTube, yeni yıl için aldığı kararlar arasında Shorts platformunu güçlendirme planlarını da eklemiş. Shorts videolarına doğrudan alışveriş özelliği getireceini açıklayan YouTube, böylece Shorts’un daha çok kullanılmasını, içerik üreticilerine gelir imkanı yaratmasıyla sağlayacak.

YouTube, özellikle Instagram’dan da bildiğimiz ortak canlı yayın özelliğini platformunda kullanmaya başlamak istiyor. Böylece içerik oluşturucuları, kendini başka içerik kullanıcılarının abonelerine tanıtma imkanı bulacak. Etkileşimi arttırmak isteyen platform, bu özelliği kısa sürede hayata geçirmek istiyor.

Yorum Yap
Giriş Yap
Yazı Ekle