• Ana Sayfa
  • Oyun
  • 14 Şubat Özel: Gamer Sevgilinize “İşte Biz” Diye Gösterebileceğiniz, Oyun Dünyasının En Tatlı 14 Çifti

14 Şubat Özel: Gamer Sevgilinize “İşte Biz” Diye Gösterebileceğiniz, Oyun Dünyasının En Tatlı 14 Çifti

 14 Şubat Özel: Gamer Sevgilinize “İşte Biz” Diye Gösterebileceğiniz, Oyun Dünyasının En Tatlı 14 Çifti
Okunuyor 14 Şubat Özel: Gamer Sevgilinize “İşte Biz” Diye Gösterebileceğiniz, Oyun Dünyasının En Tatlı 14 Çifti

14 Şubat Sevgililer Günü geldi çattı! Havada aşk kokusu var mı bilemiyoruz ancak video oyunlarının o uçsuz bucaksız dünyasında biraz da romantizme yer olduğu kesin! Gelin oyun dünyasının en popüler ve en romantik çiftlerinden bazılarına bir göz atalım.

1. Mario ve Prenses Peach – Super Mario Serisi

Onların aşkı pek çoğumuzun çocukluğuna damga vurdu. Prenses Peach’i kurtarmak için saatlerimizi ekran başında harcayıp prensesin başka kalede olduğu mesajını alarak yıkılmış olsak da Mario ve Peach zamanın şarap gibi yıllandırıp güzelleştirdiği çiftlerden.

2. Max Payne ve Mona Sax – Max Payne 2

Kalbi kırık ve kederli karakterimiz teselliyi Mona ile bulmuştu. Max Payne 2’nin tüm o karanlık ve kasvetli atmosferi içinde Max’e iyi gelen bir şey varsa o da tutunduğu dal olan Mona idi.

3. Geralt ve Yennefer – The Witcher Serisi

Fırtınalı aşk hayatları bu çiftin arasındaki çekimi inkar etmemiz için kesinlikle bir sebep değil. Her ikisi de zaman zaman başka kaçamaklar yapsalar da bu ikilinin kaderi tam anlamıyla birbirlerine bağlı.

4. Lucian ve Senna – League of Legends

İşte gerçek ölümsüz aşk! İkisi de çok yetenekli savaşçılar olan çiftimizi ayıran kötülük karşısında Lucian asla pes etmiyor ve eşi Senna’ya kavuşabilmek için Sihirdar Vadisi’nin altını üstüne getiriyor.

5. Corvo ve Jessamine – Dishonored Serisi

Corvo ve imparatoriçe arasındaki aşk öylesine büyük ki Corvo’ya devam etmek ve intikam almak için gerekli olan gücü sağlıyor. İkilinin aşklarının meyvesi olan Emily de hem annesi hem de babası gibi son derece dişli bir karakter.

6. Bayek ve Aya – Assassin’s Creed Origins

Assassin’s Creed serisinin kökenlerine indiğimiz Origins’te karşımıza çıkan bu çift birbirlerine gerçekten de gönülden bağlı. Onları bir araya getiren ortak amaçları da bu aşkın ateşini diri tutuyor.

7. Nathan Drake ve Elena Fisher – Uncharted Serisi

Her ne olursa olsun birbirlerine arka çıkıp her zorlu durumdan el birliği ile kurtulan bu çiftimiz de video oyunları dünyasında aşka olan inancımızı taze tutan ikililerden.

8. Maria ve Dominic – Gears of War Serisi

Bu ikili arasındaki koşulsuz şartsız sevgi ve birbirlerini destekleyen tutumları pek çoğumuza koca bir ‘ah ahh’ çektirmiştir. İkili arasındaki aşk oyunun kilit elementlerinden biriydi aynı zamanda.

9. Link ve Zelda – The Legend of Zelda Serisi

Güzeller güzeli prensesimiz Zelda ve yiğit savaşçı Link’in aşkı da yılların olgunlaştırdığı sevdalardan.

10. Arthur Morgan ve Mary Linton – Red Dead Redemption Serisi

İkili arasında filizlenen ancak kalp kırıklıkları ile biten ilişkiye rağmen aralarında hala derinden bir bağ var. Üstelik yıllar bu duygulara ket vuramamış.

11. Solid Snake ve Meryl Silverburgh – Metal Gear Solid

Ateş hattında alevlenen bu aşk yine ateş hattında, tüm tehlikelere rağmen sürüp giden sevdalardan. Kim bilir, belki de aşlarını diri tutan biraz da bu heyecandır?

12. Rakan ve Xayah – League of Legends

İşte gerçek aşk kuşları! Sihirdar Vadisi’nin bir diğer tatlı mı tatlı çifti olan bu ikili verdikleri sırt sırta savaşlarda birbirlerini gerçek manada tamamlıyorlar.

13. Gordon Freeman ve Alyx Vance – Half-Life 2

İnsanlığın son umudu Gordon Freeman’ın ağzından hiç duymasak da ikili arasındaki çekimi fark etmemek zor. Gordon’ın tüm o sessizliğine rağmen Alyx’in cıvıl cıvıl yapısı ile bu ilişki de dengesini buluyor.

14. Johhny ve River – To The Moon

Bağımsız yapımların gücünü bizlere en güçlü şekilde kanıtlayan yapımlardan olan To The Moon hikayesi ile pek çoğumuzun akıllarından silinmeyecek oyunlardan oldu. O hikayenin merkezinde ise Johhny ve River’ın büyük aşkı yatıyordu.

Yorum Yap
Giriş Yap
Yazı Ekle