• Ana Sayfa
  • Yazılım
  • Musk’ın Evlat Acısından Minecraft’ta Hükümet Binasını Uçuran Gençlere Bugün Teknoloji Dünyasında Neler Oldu?

Musk’ın Evlat Acısından Minecraft’ta Hükümet Binasını Uçuran Gençlere Bugün Teknoloji Dünyasında Neler Oldu?

 Musk’ın Evlat Acısından Minecraft’ta Hükümet Binasını Uçuran Gençlere Bugün Teknoloji Dünyasında Neler Oldu?
Okunuyor Musk’ın Evlat Acısından Minecraft’ta Hükümet Binasını Uçuran Gençlere Bugün Teknoloji Dünyasında Neler Oldu?

13 Şubat Pazar günü teknoloji dünyasında hangi haberler paylaşıldı? Öne çıkan ve sosyal medyada paylaşılan gelişmeleri sizler için derledik.

1. ABD’nin Florida eyaletinde meydana gelen bir kazada 18 yaşındaki Tesla sürücüsü ve arkadaşı hayatını kaybetti. Ailenin Tesla’ya açtığı ihmal sonucu ölüme sebebiyet verme davasında Elon Musk’ın şimdiye kadar hiç dile getirmediği konu ilk kez ortaya çıktı.

2. Enflasyon ile mücadele kapsamında tüketicilerin fiyat takibi yapabilmesini sağlayacak bir mobil uygulama geliştirdiklerini belirten Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, bu uygulama sayesinde herhangi bir ürünün en uygun fiyata nerede satıldığının bulunmasını sağlayacaklarını söyledi.

3. Intel, bu yılın sonlarına doğru bitcoin ve diğer kripto para birimleri madenciliği için özelleştirilmiş işlemcilerini satmaya başlayacağını açıkladı.

4. ABD’li roket üreticisi Astra’nın CEO’su, yanlışlıkla 4 NASA uydusunu havaya uçurdukları için ‘çok üzgün’ olduğunu söyledi.

5. Tinder, birbirlerinin profilini göremeden üyelerini eşleştiren yeni özelliğini duyurdu. Yeni özellik Blind Date (Kör Randevu) adını taşıyor.

6. Popüler müzik dinleme servisi Spotify, 14 Şubat Sevgililer Günü’ne özel müzik trendlerini açıkladı.

7. Sosyal medya devi Meta ve Avrupa Birliği (AB) arasındaki veri gizliliği tartışması, restleşmeye dönüştü. Peki neler yaşandı?

8. Teknoloji devi Google’ın bünyesindeki dünyanın en popüler video paylaşım ağı YouTube, resmi blogunda 2022 yılı için geliştirme planlarını paylaştı. Şirket, 2022 yılı içinde içerik üreticilerine yeni gelir kaynakları yaratacak.

9. Rusya’da Minecraft adlı oyunda kendi yaptıkları Rus Hükümet Binası’nı havaya uçuran gençler hapis cezasına çarptırıldı.

10. İncelemek ister misiniz? Bu yazımızda Jupiter’in uydularından bahsediyoruz:

11. Türkiye Uzay Ajansı (TUA), Türkiye’yi uzay liginde hak ettiği noktaya taşıyacak Milli Uzay Programı çalışmalarına ara vermeden devam edildiğini bildirdi.

12. ABD Havacılık ve Uzay Ajansı (NASA), dünya-güneş çevresini daha iyi anlamaya yardımcı olmasına yönelik ‘Çok yarıklı güneş gezgini (MUSE)’ ve 1 merkez uzay aracı ve 8 eş yörüngeli küçük uydudan oluşan ‘HelioSwarm’ olarak belirtilen iki yeni Güneş görevini duyurdu.

Yorum Yap
Giriş Yap
Yazı Ekle