• Ana Sayfa
  • Haber
  • AKP’li Vekil Zamlardan Kendini Sıyırdı: ‘Bunun Sebebi Muhalefettir’

AKP’li Vekil Zamlardan Kendini Sıyırdı: ‘Bunun Sebebi Muhalefettir’

 AKP’li Vekil Zamlardan Kendini Sıyırdı: ‘Bunun Sebebi Muhalefettir’
Okunuyor AKP’li Vekil Zamlardan Kendini Sıyırdı: ‘Bunun Sebebi Muhalefettir’

AKP Konya Milletvekili Hacı Ahmet Özdemir, zamlardan CHP’yi sorumlu tutan AKP İstanbul Milletvekili Ahmet Hamdi Çamlı’ya destek verdi. Çamlı’nın kendini iyi ifade edemediğini söyleyen Özdemir, onu tercüme ederek Çamlı’nın ‘Eğer bugün elektrik pahalıysa bunun sebebi muhalefettir,’ demek istediğini, meselenin de bu olduğunu söyledi.

Zamlardan muhalefeti sorumlu tutan AKP’liler kervanına Konya Milletvekili Hacı Ahmet Özdemir de katıldı.

“Ben vatandaşın tepkisini olumlu görüyorum” diyen AKP’li Özdemir, “Tepki koyanların tepki göstermesinin sebebi çözümü bizde görmesi. 79 yıl başkaları hükümet etmiş şimdi siz 19 yıldır hükümet ediyorsunuz. Bütün sorunları sizin çözmenizi bekliyorlar” dedi.

Pozitif Bakış kanalında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulunan Özdemir, şu ifadeleri kullandı:

“Vatandaşın tepkisini değerli buluyoruz. Siyaset yapıyorsanız vatandaşa küsemezsiniz. Vatandaş size yanlış yapabilir, bazen kastını aşan ifadeler kullanabilir ama siz büyüklüğün şanından diyerek affedeceksiniz. Bugün 120 bin Konyalının oyunu alarak oraya gitmişim. Biz vatandaş sıkıntı çekerken ‘bana ne’ diyecek konumda değiliz. Bunu diyenin de milletvekilliğinde ne olacağı belli olmaz. Ben vatandaşın tepkisini olumlu görüyorum. Vatandaşın tepkisini bir psikolojik tahlil yapacak olursak şu anlama geliyor; ‘Biz sizden bu konuda çözüm bekliyoruz. Tepkimizi de ortaya koyuyoruz.’ Tepki koyanların tepki göstermesinin sebebi çözümü bizde görmesi. 79 yıl başkaları hükümet etmiş şimdi siz 19 yıldır hükümet ediyorsunuz. Bütün sorunları sizin çözmenizi bekliyorlar.”

Yorum Yap
Giriş Yap
Yazı Ekle