• Ana Sayfa
  • Haber
  • Don’t Look Up Filmi Gerçek Oldu: Olası Rusya İşgali Öncesi Zenginler Ukrayna’dan Kaçtı

Don’t Look Up Filmi Gerçek Oldu: Olası Rusya İşgali Öncesi Zenginler Ukrayna’dan Kaçtı

 Don’t Look Up Filmi Gerçek Oldu: Olası Rusya İşgali Öncesi Zenginler Ukrayna’dan Kaçtı
Okunuyor Don’t Look Up Filmi Gerçek Oldu: Olası Rusya İşgali Öncesi Zenginler Ukrayna’dan Kaçtı

Rusya tarafından işgal edilmesi an meselesi olan Ukrayna’dan son dakika haberleri gelmeye devam ediyor. Vladimir Putin önderliğindeki Rus ordusunun Ukrayna’yı işgal etmesi bekleniyor. Ukrayna lideri Zelensky ise sevgililer günü için eşiyle birlikte çektiği videoda ‘Biz buradayız, ülkemizi savunacağız’ dedi. Zengin iş adamlarının Ukrayna’dan kaçması ise akıllara kısa süre önce çekilen o filmi getirdi. 

Dünyanın gözü kulağı Ukrayna ve Rusya arasında yaşananlara çevrildi. ABD, vatandaşlarına uyarıda bulunurken Ukrayna’dan sonra Belarus ve Moldova’yı da terk etmeye davet etti. Rusya’nın Ukrayna’yı işgali öncesinde ülkedeki zengin iş adamları ve bazı milletvekilleri ülkeden kaçtı.

Akıllara o film geldi…

Ukraynalı zengin iş adamları ve ‘elit’ kesimin savaş ihtimaliyle birlikte ülkeden kaçması kısa süre önce Netflix’te yayınlanan Don’t Look Up filmini akıllara getirdi.

Don’t Look Up filminde de dünyanın sonu geldiğinde hem ülke başkanı hem de yaşananlardan sorumlu olan yöneticiler özel bir uzay gemisiyle dünyanın dışına çıkıyordu.

Başkan Zelenski kaçanları geri çağırdı

Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenski, uçaklarıyla birlikte Ukrayna’dan ayrılan zenginleri ülkeye davet etti.

Zelenski; ‘Fazlalıklar gider, Ukrayna vatandaşları kalır. Size 24 saat içinde ülkenize dönme çağrısı yapıyorum. Aksi halde ciddi kararlar almak zorunda kalacağız.’ dedi.

Yorum Yap
Giriş Yap
Yazı Ekle