• Ana Sayfa
  • Yazılım
  • İspanya Yargısı Antivirüs Yazılımı McAfee’nin Kurucusu John McAfee’nin Ölüm Nedenini Açıkladı

İspanya Yargısı Antivirüs Yazılımı McAfee’nin Kurucusu John McAfee’nin Ölüm Nedenini Açıkladı

 İspanya Yargısı Antivirüs Yazılımı McAfee’nin Kurucusu John McAfee’nin Ölüm Nedenini Açıkladı
Okunuyor İspanya Yargısı Antivirüs Yazılımı McAfee’nin Kurucusu John McAfee’nin Ölüm Nedenini Açıkladı

Geçen yıl cezaevindeki hücresinde ölü bulunan antivirüs yazılımcısı John McAfee’yle ilgili şaibe henüz çözülememişken İspanya yargısı, McAfee’nin intihar ettiği sonucuna vardı. Eşi ise karara itiraz etti.

Antivirüs yazılımcısı ve siber güvenlik uzmanı John McAfee’nin şaibeli ölümüne ilişkin yargı süreci devam ediyor. İspanya’da bir mahkeme, ölümünden 7 ay sonra McAfee’nin hayatına kendisi son verdiğinde karar kıldı.

Ülkenin Martorell kentindeki mahkeme tarafından verilen karar, McAfee’nin ölümüyle ilgili orijinal otopsi raporunun bulgularını doğruladı.

75 yaşındaki McAfee; dolandırıcılık, kara para aklama ve vergi kaçakçılığı suçlamalarıyla ABD’ye iadesinin onaylanmasından saatler sonra, 23 Haziran’da Barselona’daki ‘Centre Penitenciari Brians 2’ hapishanesindeki hücresinde ölü bulunmuştu.

Öte yandan John McAfee’nin eşi Janice McAfee’nin kararla ilgili üst mahkemeye temyiz başvurusunda bulunduğu bilgisi verildi.

Sputnik’in haberine göre McAfee’nin kızının avukatı Joy Athanasiou, yüksek mahkemenin temyize ne zaman karar vereceği konusunda henüz bir takvim olmadığını belirtti.

Daha önce Janice McAfee, eşinin intihara meyilli olmadığını ve ölümünden ABD’li yetkililerin sorumlu olduğunu düşündüğünü söylemişti.

Yorum Yap
Giriş Yap
Yazı Ekle