• Ana Sayfa
  • Oyun
  • Bir Oyun Filmi Daha Yolda: Netflix Bioshock Filmi İçin Kolları Sıvadı!

Bir Oyun Filmi Daha Yolda: Netflix Bioshock Filmi İçin Kolları Sıvadı!

 Bir Oyun Filmi Daha Yolda: Netflix Bioshock Filmi İçin Kolları Sıvadı!
Okunuyor Bir Oyun Filmi Daha Yolda: Netflix Bioshock Filmi İçin Kolları Sıvadı!

Oyun filmlerine bir yenisi daha ekleniyor! Netflix Bioshock serisinin film uyarlaması için kolları sıvamış durumda. Popüler video oyunu serisi böylece ekranlarımıza konuk olacak.

Kaynak: https://www.ign.com/articles/bioshock…

İlk oyunu ile 2007 yılında karşımıza çıkmış olan BioShock hem oyuncular hem de eleştirmenler tarafından övgüyle karşılanmıştı.

Serinin müthiş atmosferi, sürükleyici hikayesi ve felsefi alt metinler barındıran olay örgüsü oyunu pek çok diğer rakibinden sıyırıp apayrı bir yere koyuyordu. Oyunun bu derinliği her yapımında devam edip seriyi bu günlere taşıdı.

Bioshock için şimdi ise sırada bir film projesi var.

Esasen serinin bir uyarlama olarak izleyici karşısına çıkacağı uzunca süredir dillendirilen bir konuydu. Ancak bu konu şimdiye dek nihayete varmamıştı. Netflix kanadından gelen yeni haberler ise Bioshock film uyarlamasına dair olan umutlarımızı yeniden yeşertti.

Oyunun yayıncısı Take-Two ve Netflix arasında anlaşmaya varıldı.

Daha önce yönetmenliğini Gore Verbinski’nin üstlendiği ve arkasında Universal’ın olduğu bir film projesi maliyetler sebebi ile rafa kalkmıştı. Şimdi ise Projenin arkasında Netflix var. Yayıncı şirket Take-Two kanadından gelen açıklamalar da Netflix ile olan anlaşmadan memnun oldukları yönünde.

“Netflix günümüzün eğlence dünyasının en ileri görüşlü ve iyi hikaye anlatıcılarından”.

Take-Two’nun başkanı ve CEO koltuğunda oturan Strauss Zelnick ayrıca konuya ilişkin yaptığı açıklamalarda ‘Dünya genelinde milyonlarca hayran tarafından sevilen Bioshock serisine dair vizyon ve bağlılığımızı bizimle paylaşmalarından ötürü heyecanlıyız’ ifadelerini kullanarak projeyi emin ellere teslim ettiklerine inandıklarını da ifade etti.

Peki bizleri nasıl bir evren bekliyor?

1960’lı yılların nükleer savaş korkusu ile sarsılan dünyasındayız. Andrew Ryan adlı bir iş adamı okyanus tabanına savaş korkusundan uzakta, sanatçılar, bilim insanları, filozoflar ve zenginler için özgür düşünce ortamının hüküm sürdüğü devasa bir şehir inşaa ediyor. Başta tam bir özgürlüğün ve refah ortamının hüküm sürdüğü bu ütopya ise insan doğasının hırsları gereği bir noktada kaçınılmaz olarak bozulmaya başlıyor ve bu peri masalı hızla bir distopya halini almaya başlıyor.

Yorum Yap
Giriş Yap
Yazı Ekle