• Ana Sayfa
  • Haber
  • Kabine Toplantısı Ne Zaman, Bugün mü? Kabine Toplantısı Kararları Neler Olacak?

Kabine Toplantısı Ne Zaman, Bugün mü? Kabine Toplantısı Kararları Neler Olacak?

 Kabine Toplantısı Ne Zaman, Bugün mü? Kabine Toplantısı Kararları Neler Olacak?
Okunuyor Kabine Toplantısı Ne Zaman, Bugün mü? Kabine Toplantısı Kararları Neler Olacak?

Kabine toplantısı ile ilgili detaylar yakından takip ediliyor. Vatandaşlar, özellikle yüksek elektrik faturaları sebebiyle ekonomik olarak zorluklar yaşarken, Kabine toplantısında elektik fiyatları ile ilgili düzenleme olup olmayacağını araştırıyor. Kritik kararların alınacağı Kabine toplantısının ne zaman yapılacak ve Kabine toplantısından sonra açıklamanın ne zaman yapılacağını merak ediyor. İşte gündemdeki Kabine toplantısı ile ilgili ayrıntılar…

Türkiye’de hemen hemen her ürüne gelen fahiş zamlar sebebiyle vatandaşlar günlük ihtiyaçlarını karşılamakta bile zorlanıyor. Özellikle elektrik faturaları vatandaşların kabusu olmuş durumda. Geçtiğimiz günlerde Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, elektrik şirketi yöneticileri ile bir araya gelmişti. Bu kapsamda Kabine toplantısının detayları araştırılıyor.

Kabine Toplantısı Ne Zaman, Bugün mü?

Kabine Toplantısı en son 31 Ocak Pazartesi günü yapılmıştı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın dün gerçekleştirdiği yurt dışı ziyareti sebebiyle Kabine toplantısı ertelendi.

Kabine toplantısı, bugün (16 Şubat) yapılacak. 15.00’de başlayacak Kabine toplantısı sonranda yaklaşık saat 19.00’da açıklama yapılması bekleniyor.

Elektrik Zammı Geri Alınacak mı?

Kabine toplantısının en önemli gündemi elektrik faturaları olacak. Vatandaşlar, yeni zamlı birlikte evlerde elektrik açmaya bile korkar olmuş durumda. Bakanlık ile şirketler arasında yapılan görüşmelerin Kabine toplantısında gündeme gelmesi bekleniyor.

Ayrıca geçtiğimiz günlerde gıda ürünlerde yapılan KDV indiriminin de detayları konuşulacak.

Ukrayna-Rusya Savaşı da Öncelikli Gündem Olacak

Bir diğer gündem başlığı, Ukrayna ile Rusya arasında giderek artan gerilim olacak. Bölgede tansiyonun düşürülmesi için hem Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın hem de kurmaylarının yürüttüğü temaslar görüşülecek.

Rusya Devlet Başkanı Putin’in Türkiye ziyaretine ilişkin hazırlıklar ele alınacak.

Toplantıda, Birleşik Arap Emirlikleri ile ilişkiler ve İsrail Cumhurbaşkanı’nın gelecek ay gerçekleşecek Türkiye ziyareti de değerlendirilecek.

Yorum Yap
Giriş Yap
Yazı Ekle