Mark Zuckerberg Bundan Sonra Facebook Çalışanlarına Nasıl Hitap Edecek?

 Mark Zuckerberg Bundan Sonra Facebook Çalışanlarına Nasıl Hitap Edecek?
Okunuyor Mark Zuckerberg Bundan Sonra Facebook Çalışanlarına Nasıl Hitap Edecek?

Bir süre önce çatı şirketinin adını Meta olarak değiştiren Facebook’un CEO’su Mark Zuckerberg, çalışanlarına bundan böyle ‘metamate’ diye hitap etme kararı aldı. Öte yandan Facebook, News Feed olan ana sayfasının adını Feed olarak değiştirme kararı aldı.

Facebook, Instagram ve WhatsApp platformlarının bağlı olduğu ‘Meta’ şirketinin CEO’su Mark Zuckerberg, marka adının değişmesinin ardından şirket çalışanlarına ‘metamate’ (meta arkadaş) hitap etme kararı aldı.

Dün şirket çalışanlarıyla düzenlediği çevrimiçi toplantıda kararını açıklayan Zuckerberg, sonrasında konuya dair bir Facebook gönderisi paylaştı.

Facebook çalışanlarına daha önce ‘Facebook kullanıcısı’ olarak hitap ediliyordu.

Bu yıl şirketin baş teknoloji sorumlusu olmaya hazırlanan Meta yöneticisi Andrew Bosworth, The Verge’e yaptığı açıklamada, ‘metamate’ teriminin, Amerikalı bilim insanı Douglas Hofstadter tarafından, şirket çalışanlarından birinin marka adı değişikliği konusunda hoşnutsuz olduğunu belirttiği bir e-postanın ardından icat edildiği bilgisini paylaştı.

Instagram’ın uzun süredir ‘Ship, Shipmates, Self’ sloganını kullandığını anımsatan Bosworth, bunun bir denizcilik tabirine atıf yaptığını da sözlerine ekledi.

Ek olarak toplantıda bazı değişikliklerden de söz eden Zuckerberg, News Feed olan ana akış sayfasının adını Feed olarak değiştireceklerini açıkladı.

Sözcü, yeni adın özellik tarafında uygulamadaki çalışma şeklini değiştirmeyeceğini açıkladı.

Yorum Yap
Giriş Yap
Yazı Ekle