• Ana Sayfa
  • Haber
  • Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Doğalgaz Desteği Açıklaması! Doğalgaz Desteği Başvurusu Nasıl ve Nereden Yapılır?

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Doğalgaz Desteği Açıklaması! Doğalgaz Desteği Başvurusu Nasıl ve Nereden Yapılır?

 Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Doğalgaz Desteği Açıklaması! Doğalgaz Desteği Başvurusu Nasıl ve Nereden Yapılır?
Okunuyor Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Doğalgaz Desteği Açıklaması! Doğalgaz Desteği Başvurusu Nasıl ve Nereden Yapılır?

Ocak ayında doğalgaza gelen zam vatandaşın cebini yakmıştı. Birçok kişi gelen doğalgaz faturalarını paylaşıp bu konuda isyan edince geçtiğimiz haftalarda kömür yardımı gibi doğalgaz desteği de yapılacağı açıklanmıştı. Bugün yapılan Kabine Toplantısı sorası Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklama yaptı. Açıklamalarında doğalgaz desteğine de değinen Erdoğan’ın açıklaması merak edildi. Peki doğalgaz desteği başvurusu nasıl ve nereden yapılır? Doğalgaz desteği ne zaman başlayacak? İşte Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklaması…

Bugün yapılan Kabine Toplantısı’nın ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklama yaptı. Erdoğan açıklamalarında doğalgaz desteğine de değindi. Birçok vatandaş doğalgaz desteğinin nasıl ve nereden yağıldığına doğalgaz desteğinin ne kadar olduğuna dair detayları merak ediyor. İşte Erdoğan’ın doğalgaz desteği açıklaması ve tüm detaylar…

Doğalgaz Desteği Ne Zaman Başlıyor?

Doğalgaz desteğinin başvurularının şubat ayında alınacağı ve ödemelerin de mart ayı içerisinde gerçekleşeceği Bakan Derya Yanık tarafından belirtilmişti. Cumhurbaşkanı Erdoğan başvuruların tarihini duyurdu. Doğalgaz desteği başvurusu cuma günü başlıyor. Doğalgaz tüketim desteği hazırlıkları tamamlandı. 4 milyon hane için yılda 2 defa ödenecek destek, 450-1150 TL arasında değişecek.

Destek kapsamında, kronik ve yaşam destek cihazına bağlı olan hastaların yer aldığı hanelere yüzde 5 ilave olacak. Erdoğan, ”Küçük esnafı koyuracak şekilde benzer bir kademelendirme yapılacaktır. Dernekler, vakıflar, cemevleri dahil, konut tarifesinden sayılacaktır. 4 milyon hane için doğal gaz desteği sağlayacağız. Bu destek için başvurular 81 ilimizin tamamında cuma günü başlayacaktır. Elektrik desteğinde de kapsamı 4 milyon haneye çıkartıyoruz.” dedi.

Doğalgaz Desteği Başvurusu Nasıl ve Nereden Yapılacak?

Doğalgaz desteği başvuruları e-Devlet üzerinden yapılacak. Konuya ilişkin detaylar henüz açıklanmadığı için nasıl yapılacağı bilinmiyor. e-Devlet kaydı olmayanlar ise sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakıfları ve sosyal hizmet merkezleri aracılığı ile başvuruyu gerçekleştirebilecek.

Doğalgaz Desteği Ne Kadar Olacak?

Başkan Erdoğan ‘Kriterlere uyan 4 milyon hane için yılda iki defada ödenmek üzere 450 ile 1150 lira arasında değişen miktarlarda doğal gaz desteği sağlayacağız.’ dedi.

Yorum Yap
Giriş Yap
Yazı Ekle