• Ana Sayfa
  • Haber
  • Kabine Toplantısı Sonrası İlk Açıklamalar: KDV İndirimi Uygulamayana Yaptırım Gelecek!

Kabine Toplantısı Sonrası İlk Açıklamalar: KDV İndirimi Uygulamayana Yaptırım Gelecek!

 Kabine Toplantısı Sonrası İlk Açıklamalar: KDV İndirimi Uygulamayana Yaptırım Gelecek!
Okunuyor Kabine Toplantısı Sonrası İlk Açıklamalar: KDV İndirimi Uygulamayana Yaptırım Gelecek!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kabine Toplantısı sonrası canlı yayında alınan kararları açıkladı. Vatandaşların gündeminde sıklıkla yer alan elektrik faturası düzenlemesi ve marketlerdeki KDV indirimlerine dair yeni açıklamalarda bulunan Erdoğan’ın ifadeleri dikkat çekti. Peki Kabine Toplantısı’nda neler söylendi? KDV indirimlerinde düzenleme yapılacak mı? İşte detaylar…

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde Beştepe’de saat 15:45’te başlayan Kabine Toplantısı sona erdi. Vatandaşlar Kabine sonrası gelecek müjdeli haberler için ekran başında canlı yayını dinlemeye koyuldu. Beklenen konulardan bir tanesi elektrik düzenlemesiyken, diğeri KDV indirimleri ve koronavirüs salgını oldu. İşte detaylar…

Kabine Toplantısı Sonrası Açıklamaları

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kabine Toplantısı sonrası şu açıklamalarda bulundu:

Hamdolsun hastalığı hafif belirtilerle geçirdik. Karantina döneminde çalışmaları evden sürdürdük. Karantina döneminde de çalışmalarımızı ihmal etmedik. Farklı illerden insanlarımız vasıtasıyla pek çok hususu takip etme imkanı bulduk.

Cumartesi günü Hazine ve Maliye Bakanlığı’mızın enflasyonla mücadele karşısında atacağı yeni adımları açıkladığı toplantıya uzaktan bağlanarak katıldık. Bu toplantıda etiketlerde doğrudan yüzde 7 indirim bir indirim yapma kararımızı paylaştık. Günlük hayattı sık kapsayan ürünlerdeki KDV indiriminin ülkemize ve milletimize tekrar hayırlı olmasını diliyorum.

KDV İndirimi Uygulamayana Yaptırım!

‘Bakanlıklarımız, KDV indiriminin fiyatlara yansıtılıp yansıtılmadığını takip edecek, aksi davranış sergileyen firmalara gerekli yaptırımı uygulayacaklardır. Fedakarlığı sadece devletten beklemek ne gerçekçidir ne hakkaniyete sığar ne de sürdürülebilirlik ilkesine sığar. 

Aynı zamanda toplantıda Kredi Garanti Fonu paketinin detayları da iş insanlarıyla paylaşıldı. 

Önümüzdeki dönemde Körfez bölgesi başta olmak üzere Türkiye’nin gelişmesine, kalkınmasına büyümesine destek verecek ülkelerle temasları daha da sıklaştıracağız.

Bugünkü kabine toplantısında da yeni dönemin yol haritasıyla ilgili değerlendirmeler yaptık. ‘

İstihdamı Yükselttik

‘Eski Türkiye ile bugünkü Türkiye fotoğraflarının doğru, vicdanlı, ahlaklı bir muhasebesini yapmak herkesin görevidir. Bugün artık kimi alanlarda gelişmiş ülkelerin önünde hizmet altyapısına sahip bir Türkiye var.

Hükümet olarak uyguladığımız ekonomi programının odağında vatandaşlarımızın işlerini korumak ve istihdamı geliştirmek var. Gelişmiş ülkeler bile halklarının işlerini koruma derdine düşerken, biz büyümeye yönelerek kendimizi diğerlerinden ayrıştırdık. Bugün 85 milyonluk bir nüfusa sahibiz. İstihdama katılan kişi sayısı 34 milyona yükseldi. İstihdamı 19 milyondan 30 milyonun üzerine çıkardık. ‘

Enflasyonun Üstesinden Geleceğiz

Dünyanın panikle içine kapandığı bu dönemde, biz üretim ve bireyleri önemsedik.

Elbette hayat pahalılığının yol açtığı sıkıntılar var. Elbette sokakta, vitrinde canımızı yakan fiyat artışları var. Emin olun bunların hepsi geçici. Asgari ücretten, memur ve emekli maaşlarına kadar tüm çalışanların maaşlarında yüksek artışlar yaparak hayat pahalılığının insanlar üzerindeki yükünü azaltma gayreti içindeyiz. Alım gücündeki düşüş bir süre sonra telafi edilebilirken kayıp edilen işin, huzurun, vaktin geri kazanımı çok daha zordur. 

Halihazırda en önemli sorunumuz yüksek enflasyondur, inşallah onun da üstesinden geleceğiz.

Yorum Yap
Giriş Yap
Yazı Ekle