• Ana Sayfa
  • Haber
  • Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev: ‘Rusya’yı Yaptırımlarla Yenemezsiniz’

Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev: ‘Rusya’yı Yaptırımlarla Yenemezsiniz’

 Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev: ‘Rusya’yı Yaptırımlarla Yenemezsiniz’
Okunuyor Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev: ‘Rusya’yı Yaptırımlarla Yenemezsiniz’

Rus medya kuruluşlarına Ukrayna’daki askeri harekât hakkında konuşan Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Rusya’nın yeni yaptırımlara karşı mukavemet göstereceğini kaydetti.

Sputnik‘in haberine göre Moskova’da gazetecilere demeç veren Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, ‘Tahmin etmek zor ama açıkçası bu uzun bir sürecin başlangıcı. Açıkçası, Rusya Devlet Başkanı (Donetsk ve Luhansk halk cumhuriyetlerinin bağımsızlığını tanıma) kararını verdiğinde, sanırım bu sürecin uzayacağını anladı’ dedi.

Rusya’nın potansiyeli, coğrafyası ve kabiliyetini öne çıkararak her türlü yaptırıma karşı dirençli olduğunu söyleyen Aliyev, ‘Bu benim kişisel görüşüm ve Rusya’ya daha önce uygulanan yaptırımlar da bunu kanıtlıyor’ dedi.

Yaptırımların etkisiz olacağı konusunda pozitif olduğunu açıklayan Aliyev, ‘Yaptırımlar aslında Rus üreticilerin ithalata bağımlılıklarını azaltmasına yardımcı oldu’ dedi. 

Batı’nın ‘Rus ekonomisine elbette darbe indireceğini’ hatırlatan Aliyev, Putin’in harekât kararını verirken muhtemelen bunu da hesaba kattığını düşündüğünü söyledi.

Yorum Yap
Giriş Yap
Yazı Ekle