• Ana Sayfa
  • Oyun
  • Zihin Jimnastiğinizi İhmal Etmeyin: Hemen Oynayabileceğiniz Keyifli Zeka Oyunları

Zihin Jimnastiğinizi İhmal Etmeyin: Hemen Oynayabileceğiniz Keyifli Zeka Oyunları

 Zihin Jimnastiğinizi İhmal Etmeyin: Hemen Oynayabileceğiniz Keyifli Zeka Oyunları
Okunuyor Zihin Jimnastiğinizi İhmal Etmeyin: Hemen Oynayabileceğiniz Keyifli Zeka Oyunları

Hem eğlenip hem de biraz beyin jimnastiği yapmaya ne dersiniz? Birbirinden keyifli bu zeka oyunları sayesinde oturduğunuz yerden sıkı bir antrenman yapabilir, zihninizi meşgul edebilirsiniz.

1. Wordle

Tüm dünyanın yeni çılgınlığı olan bu kelime oyunu basit yapısına karşın oldukça keyifli ve zaman zaman zorlayıcı saatler vadediyor. Her gün yalnızca bir kez oynayabileceğiniz Wordle’ın Türkçe ve İngilizce versiyonları bulunuyor. Kısacası dilediğinizi seçin, hem dil pratiği yapın hem de günlük zihin jimnastiğinizi!

Buradan ulaşabilirsiniz.

2. Geoguessr

Dünyanın rastgele bir köşesine yolculuk ettiğimiz bu oyunda amacımız coğrafya, yapılar, hava durumu ve bitki örtüsü gibi çevresel şartları kullanarak nerede olduğumuzu tahmin edebilmek. Özellikle coğrafya ile içli dışlı olanlar için keyifli ve aklı meşgul edecek bir alternatif.

Buradan ulaşabilirsiniz.

3. Satranç

İşte dünyanın en köklü ve keyifli zeka oyunlarından biri. Strateji, bir adım ileriyi düşünme yetisi ve elbette rekabet, hepsi satranç tahtasında kendilerine vücut buluyorlar. Günlük olarak ayıracağınız ufak süreler beyninize epey iyi gelecek.

Buradan ulaşabilirsiniz.

4. Sudoku

Kökenleri uzak doğuya dayanan bu bir hayli eski zeka oyunu da her gün keyifle beyin jimnastiği yapabileceğiniz oyunlardan. Hemen gözünüz korkmasın, Sudoku ustası olmak için sayılarla aranızın iyi olmasına da ihtiyacınız yok!

Buradan ulaşabilirsiniz.

5. Mangala

Bu kez eski bir geleneksel Türk oyunu var karşımızda. İki kişi ile oynanan Mangala ile stratejik düşünmenin önemine bir kez daha şahit olacaksınız.

Buradan ulaşabilirsiniz.

6. Tic-Tac-Toe

Ya da daha sık bildiğimiz hali ile XOX basit görünümünün altında kısacık vakitlerde hızlı bir beyin jimnastiği yapmanıza olanak sağlayacak. İki kişi ile oynanan bu oyunu oturduğunuz yerden gerçekçi bir yapay zekaya karşı oynamanız da mümkün.

Buradan ulaşabilirsiniz.

7. Rubik Küpü

Yıllar geçse de popülerliğinden bir şey kaybetmeyen Rubik Küp online ortama da taşındı. Rubik küpü ile alıştırma yapabileceğiniz gibi küpü çözmek için hızlı taktikler de kapabilirsiniz.

Buradan ulaşabilirsiniz.

Yorum Yap
Giriş Yap
Yazı Ekle