• Ana Sayfa
 • Sinema
 • All of Us Are Dead Zirveyi Kaptırdı! Türkiye’de Geçen Hafta En Çok İzlenen Netflix Dizi ve Filmleri

All of Us Are Dead Zirveyi Kaptırdı! Türkiye’de Geçen Hafta En Çok İzlenen Netflix Dizi ve Filmleri

 All of Us Are Dead Zirveyi Kaptırdı! Türkiye’de Geçen Hafta En Çok İzlenen Netflix Dizi ve Filmleri
Okunuyor All of Us Are Dead Zirveyi Kaptırdı! Türkiye’de Geçen Hafta En Çok İzlenen Netflix Dizi ve Filmleri

Netflix, platformdaki yapımların her hafta ne kadar izlendiğini içeren verileri ‘Netflix Top 10’ listesiyle duyuruyor malum. 14-20 Şubat tarihleri arasında ‘Netflix Türkiye en çok izlenen dizi ve filmler neler?’ diye merak ediyorsanız, sizi içeriğimize alalım!

Not: Dizilerde birden fazla defa listeye girenlerin IMDb puanı ve künye bilgileri tekrara düşmemek adına verilmedi. Sadece konudan bahsedildi.

Kaynak: https://top10.netflix.com/turkey/tv

Netflix verilerine göre bir önceki listede dizilerin zirvesine Güney Kore yapımı zombi dizisi All of Us Are Dead yerleşmişti.

Geçen hafta ise dengeler bir miktar değişmiş. İzleyiciler 14 Şubat dolayısıyla biraz aşka kaymış olsa da korku gerilim türleri de ihmal edilmemiş.

Bakalım neler izlemişiz;

Önce diziler!

10. Dark Desire (1. sezon)

 • IMDb: 6.5

Özet: Başarılı bir kariyere, bir eşe ve bir çocuğa sahip olan Alma, iş gezisinde tanıştığı genç Dario’yla tutkulu bir hafta sonu geçirir. Eve geri döndüğünde her şeyi geride bırakıp gitmeye karar verse de bu sandığından çok daha zordur.

Oyuncular: Erik Hayser, Jorge Poza, Maite Perroni

Yaratıcı: Leticia López Margalli

9. Toy Boy (2. sezon)

 • IMDb: 6.4

Özet: Haksız bir suçlama yüzünden uzun yıllar hapiste yatan striptizci Hugo’nun intikam hikâyesini anlatan Toy Boy’un ikinci sezonu; Hugo’nun, Inferno’ya olanları sebebini araştırması, Macarena’nın kendini affettirmeye çalışması ve striptizcilerin yeni bir müşteri için performans sergilemesi gibi olaylarla başlıyor.

Oyuncular: Jesús Mosquera, Cristina Castaño, María Pedraza

Yaratıcılar: César Benítez, Juan Carlos Cueto, Rocío Martínez Llano

8. Kaçak Gelinler (1. sezon)

 • IMDb: 5.6

Özet: Farklı geçmişlere ve karakterlere sahip üç kadın, evlilik arifesindeyken kaçar. Bu üç kaçak gelinin yolları İzmir’de kesişir ve bundan sonraki yaşamlarında da kader ortaklıları devam edecektir.

Oyuncular: Selin Şekerci, Deniz Baysal, Açelya Topaloğlu

Yönetmen: İnci Balabanoğlu Ahıska

7. Snowpiercer (3. sezon)

 • IMDb: 6.9

Özet: Başarısız bir iklim değişikliği deneyi dünyadaki yaşamı yok olma noktasına getirir. Hayatta kalanlar ise dünyayı dolaşan bir trene binmiştir. Fakat bu tren, yeni bir sınıf sistemi ortaya çıkartmıştır. Dizinin üçüncü sezonu ise Ben’in buz örnekleri toplamak için trenden dışarı çıkmasını ve Kevin’ın Big Alice’teki direnişin arkasındaki ismi bulmaya çalışmasını takip ediyor. 

Oyuncular: Daveed Diggs, Mickey Sumner, Iddo Goldberg

Yaratıcılar: Graeme Manson, Josh Friedman

6. Dark Desire (2. sezon)

 • Dizinin IMDb puanı ve künye bilgileri içerikte yer aldığından tekrar verilmedi.

Özet: Güzel bir kariyere ve aileye sahip olan Alma’nın hafta sonunda yaptığı kaçamaktan sonra yaşadıklarını anlatan dizinin ikinci sezonu Esteban’ın hapisten çıkması, gizemli bir kadının Alma’nın destek grubuna katılması ve Dario hakkında sıra dışı bilgiler içeren bir mektubun posta kutusundan çıkması gibi olayları konu alıyor.

5. Toy Boy (1. sezon)

 • Dizinin IMDb puanı ve künye bilgileri içerikte yer aldığından tekrar verilmedi.

Özet: Striptizci Hugo, sevgilisinin kocasını öldürdüğü suçlamasıyla hapse mahkûm edilir. Suçsuz olduğunu kanıtlayamayan Hugo, hapiste geçen yedi yılın sonunda bir avukat aracılığıyla şartlı serbest bırakılır. Şimdi kendisine bunu yapanların peşine düşecektir.

4. Kardeş Payı (1. sezon)

 • IMDb: 8.6

Özet: Metin, Ali ve Feyyza (yanlış okumadınız)  üç kardeştir. Metin ve Ali tesisatçılık işiyle uğraşsalar da asıl amaçları başkadır. Kimsenin ciddiye almadığı icatlarının çalışması üçünün yaşamını da değiştirecektir. 

Oyuncular: Ahmet Kural, Murat Cemcir, Seda Bakan

Yaratıcı: Selçuk Aydemir

3. Sadakat (Fedeltà)

 • IMDb: 6.4

Özet: Onların evliliği dışarıdan mutlu gibi görünmektedir. Ancak içerde yitip giden çok şey vardır. İkisi de arzularına yenik düşünce evlilikleri de çatırdamaya başlar.

Oyuncular: Lucrezia Guidone, Michele Riondino, Leonardo Pazzagli

Yaratıcılar: Elisa Amoruso, Laura Colella, Alessandro Fabbri

2. All of Us Are Dead (1. sezon)

 • IMDb: 7.6

Özet: Virüs salgının patlak verdiği bir okulda kapana kısılan öğrenciler, enfekte olmadan buradan kurtulmanın bir yolunu bulmalıdırlar.

Oyuncular: Ji-hu Park, Chan-Young Yoon, Yi-Hyun Cho

Yaratıcı: Chun Sung-il

1. Inventing Anna (mini dizi)

 • IMDb: 6.9

Özet: Gazeteci Vivian Kent, New York sosyetesinin içine sızıp kendisi bir mirasyedi olarak tanıtan Anna Delvey’nin gerçek yüzünü öğrenmek için peşine düşer. 

Oyuncular: Anna Chlumsky, Julia Garner, Arian Moayed

Yaratıcı: Shonda Rhimes

Şimdi de filmler!

10. Tomb Raider

 • IMDb: 6.3

Özet: Babası Lord Richard Croft’un şüpheli kaybının peşine düşen Lara Croft, onun son gittiği gizemli adaya giderek sınırlarının ötesine geçeceği bir mücadeleye girişir.

Oyuncular: Alicia Vikander, Dominic West, Walton Goggins

Yönetmen: Roar Uthaug

9. Tall Girl 2

 • IMDb: 4.7

Özet: Okulda herkesin ‘uzun kız’ diye bahsettiği Jodi, yeni erkek arkadaşı ve okul müzikalinde başrolü kapması sayesinde bu lakaptan kurtulur. Bir anda popüler olan Jodi’nin mutluluğu pek de uzun sürmez…

Oyuncular: Ava Michelle, Griffin Gluck, Sabrina Carpenter

Yönetmen: Emily Ting

8. Penceremden (A través de mi ventana)

 • IMDb: 5.5

Özet: Raquel, uzun süredir kapı komşusuna karşı yoğun duygular beslemektedir. Fakat onun için umut vardır, çünkü kapı komşusu da ailesi karşı olsa bile Raquel’den hoşlanmaktadır. Bu karşılıklı hisler gittikçe güçlenecektir.

Oyuncular: Clara Galle, Julio Peña, Pilar Castro

Yönetmen: Marçal Forés

7. Ayrıcalık (Das Privileg)

 • IMDb: 4.6

Özet: Prestijli bir okulda okuyan zengin bir genç, arkadaşlarıyla birlikte bazı doğaüstü olayları araştırmaya başlar. Araştırma derinleştikçe karanlık bir komplo da su yüzüne çıkar.

Oyuncular: Max Schimmelpfennig, Lea van Acken, Tijan Marei

Yönetmenler: Felix Fuchssteiner, Katharina Schöde

6. Amacı Olmayan Grup

 • IMDb: 2.6

Özet: Onur ve yakın arkadaşı Sercan, bir baltaya sap olamamış, amaçsızlığı amaç edinmiş iki gençtir. Sosyal medyada ‘Amacı Olmayan Grup’ adlı bir sayfa açan gençler, bu işten büyük başarı elde etseler de arkadaşlıkları bir sınavdan geçecektir.

Oyuncular: Sarp Bozkurt, Ali Barkın, Naz Çağla Irmak

Yönetmen: Ali Tanrıverdi

5. BigBug

 • IMDb: 5.5

Özet: Yıl 2045. Yapay zekanın hüküm sürdüğü bu dönemde robotlar, insanlara karşı ayaklanır. İyi niyetli ev robotları, sahipleri olan aileyi korumak için kapıları kilitlerken dışarda ise durum gittikçe şiddetlenmektedir.

Oyuncular: Isabelle Nanty, Elsa Zylberstein, Claude Perron

Yönetmen: Jean-Pierre Jeunet

4. Fistful of Vengeance

 • IMDb: 4.6

Özet: Kai, süper güçleri olan bir suikastçıdır. Arkadaşları Lu Xin ve Tommy’le birlikte intikam alması gereken bir katilin izini sürmeye başlaya Kai, kendisini Bangkok’ta bulur. Onun intikam görevi, dünyanın kaderini de belirleyecektir. 

Oyuncular: Iko Uwais, Lewis Tan, Lawrence Kao

Yönetmen: Roel Reiné

3. Teksas Katliamı (Texas Chainsaw Massacre)

 • IMDb: 4.9

Özet: Kült film Teksas Katliamı’nın bu devam halkasında bir grup genç, Teksas’taki hayalet kasabayı eski ihtişamına kavuşturmaya karar verir. Ancak onları Deri Surat’ın dehşeti beklemektedir. 

Oyuncular: Sarah Yarkin, Elsie Fisher, Mark Burnham

Yönetmen: David Blue Garcia

2. Tinder Avcısı (The Tinder Swindle)

 • IMDb: 7.2

Özet: İnternetten tanıştığı kadınlara kendisini zengin bir iş insanı olarak tanıtıp dolandıran bir adam, servetine servet katlarken mağdurların sayısı da artmaktadır.

Oyuncular: Kristoffer Kumar, Pernilla Sjöholm, Erlend Ofte Arntsen

Yönetmen: Felicity Morris

1. Aşk Taktikleri

 • IMDb: 5.2

Özet: Kadın-erkek ilişkilerini çözdüğüne inanan ancak aşka inancı olmayan iki kişi… Çapkın bir reklamcı olan Kerem ile blog yazarı olan Aslı, ‘bana âşık olacaksın’ diye iddiaya girerler. Bu süreçte türlü taktikler deneyen ikili kendilerini romantik bir maceranın içinde bulur. 

Oyuncular: Demet Özdemir, Şükrü Özyıldız, Doğukan Polat

Yönetmen: Emre Kabakuşak

Yorum Yap
Giriş Yap
Yazı Ekle