• Ana Sayfa
  • Oyun
  • Elden Ring Çıkış Yaptıktan Saatler Sonra Korsan Kullanıma Yenik Düştü

Elden Ring Çıkış Yaptıktan Saatler Sonra Korsan Kullanıma Yenik Düştü

 Elden Ring Çıkış Yaptıktan Saatler Sonra Korsan Kullanıma Yenik Düştü
Okunuyor Elden Ring Çıkış Yaptıktan Saatler Sonra Korsan Kullanıma Yenik Düştü

Oyun dünyasının heyecanla beklediği FromSoftware imzalı yeni oyun Elden Ring nihayet çıkış yaptı. İnceleme puanları doğrultusunda bir başyapıt ilan edilen yapım, şimdiden son 10 yılın en iyi oyunlarından biri olarak gösteriliyor. 

Miyazaki’nin başyapıtı olarak gösterilen Elden Ring, Dark Souls serisinin zorlayıcı fakat aynı zamanda ödüllendirici olan oynanış tarzını benimsiyor. Souls elementlerini açık dünya ile birleştiren oyun korsan kullanımın eline düştü.

Heyecanla beklenen Elden Ring herhangi bir koruma yazılımına sahip değil.

Oyun şirketleri çeşitli DRM yazılımları ile anlaşarak oyunlarını korumaya alıyor. Başta Denuvo’nun geldiği bu tür koruma yazılımları ise Elden Ring’de yer almıyor.

Sadece Steam korumasına sahip olan oyunun kırılması ise dakikalar sürdü. Steam üzerinde erişime açılan Elden Ring, bilinen bir korsan grup tarafından çeşitli internet sitelerinde yayınlandı.

Oyunun dosyaları yasa dışı dosya paylaşım sitelerinde yerini aldı.

Ülkemizde 499,00 TL’den satışa sunulan oyunun kolayca kırılması bekleniyordu. Türkiye’de saat 02.00 sularında erişime açılan oyun, piyasayı terk ettiğini geçtiğimiz gün duyuran bir korsan grup tarafından kırıldı.

Oyunda sürdüğümüz atın isminin Torrent olması ise manidar.

Oyunun açık dünyasını keşfederken bize yoldaş olan küheylanın ismi ise Torrent. Şu noktada bu ismin manidar olduğunu söyleyebiliriz. Her türlü korsan yazılımın cihazınıza geri dönülemez zararlar verebileceğini, kişisel bilgilerinizi çalabileceğini ve yasa dışı olduğunu ise hatırlatmakta fayda var.

Yorum Yap
Giriş Yap
Yazı Ekle